Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco najbardziej popularnym dostawcą rozwiązań core bankingu wśród polskich banków

System Asseco CBS (Core Banking System) cieszy się największą popularnością wśród polskich banków, wynika z raportu „Przyszłość systemów centralnych. Czy już czas na chmurę?”. Według badania opracowanego przez Forum Technologii Bankowych, Microsoft oraz GFT aż 45 proc. respondentów korzysta z rozwiązania Asseco.

60 proc. użytkowników Asseco CBS (Core Banking System) to instytucje z aktywami do 40 mld zł, a 40 proc. z wyższymi.

Asseco, które jest obecne na rynku od ponad 30 lat, swoją działalność rozpoczęło od systemów dla sektora finansowego – powiedział Andrzej Nowakowski, Dyrektor ds. Relacji z Klientem, Asseco Poland. Jak pokazuje raport „Przyszłość systemów centralnych. Czy już czas na chmurę?” blisko połowa respondentów korzysta z obecnego systemu core banking ponad 20 lat. Biorąc pod uwagę, że to Asseco CBS cieszy się największą popularnością wśród badanych, możemy przyjąć, że większość naszych klientów docenia nasze rozwiązania, które stale rozwijamy, tak aby odpowiadały one na ich bieżące wyzwania technologiczne i biznesowe – dodał.

Celem raportu „Przyszłość systemów centralnych. Czy już czas na chmurę? Jest m.in. omówienie status funkcjonowania systemów centralnych w polskich bankach. Badanie zostało przeprowadzone wśród banków zrzeszonych w Związku Banków Polskich.

Zobacz także