Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Wdrożenie PROMAK TS na GPW z tytułem „Projekt Roku 2017”

Wdrożenie systemu PROMAK TS na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie otrzymało wyróżnienie w Konkursie XIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej w kategorii „Projekt Roku 2017”. Nagrodę odebrał Artur Trunowicz, dyrektor Pionu Rynku Kapitałowego w Asseco Poland.

Kapituła konkursu doceniła PROMAK TS – innowacyjny system do obsługi handlu instrumentami finansowymi, który po raz pierwszy został wdrożony i uruchomiony na GPW. Jest on dostępny dla brokerów działających na warszawskim parkiecie od 2 stycznia 2018r. zarówno w formie dedykowanej aplikacji, jak i w wersji internetowej. Projekt ten został zrealizowany w rekordowo krótkim czasie (5 miesięcy od podpisania umowy). Nowe rozwiązanie zapewniło traderom z Polski oraz Unii Europejskiej bezpośredni dostęp do handlu na wszystkich rynkach GPW bez żadnych ograniczeń geograficznych. Pozwoliło także na bezpieczny dostęp do bieżącej informacji rynkowej, sprawne zarządzanie zleceniami oraz szybką i wydajną komunikację.

W rozwoju produktów priorytetem są dla nas nie tylko wymagania technologiczne, ale przede wszystkim oczekiwania strony biznesowej. Naszym celem w tym projekcie było unowocześnienie oferowanych przez giełdę rozwiązań oraz uproszczenie ich administracji. Najlepszym narzędziem do realizacji tego zamierzenia okazała się implementacja systemu PROMAK TS. Był to pierwszy projekt Asseco Poland realizowany wspólnie z GPW i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazje do poszerzenia naszej współpracy. To też ważna referencja, dzięki której możemy starać się o wdrożenia naszych produktów na zagranicznych giełdach – powiedział Artur Trunowicz.

PROMAK TS zapewnił GPW swobodę w wyborze sposobu dostępu do systemu transakcyjnego UTP, dzięki czemu traderzy mogą otrzymywać informacje o bieżącym stanie rynku czy notowaniach instrumentów za pośrednictwem dwóch niezależnych rozwiązań. Dzięki wdrożeniu warszawska giełda znalazła się w czołówce najnowocześniejszych parkietów na świecie. Z rozwiązań tej klasy w Europie korzysta jedynie London Stock of Exchange.

Kongresu Gospodarki Elektronicznej to wydarzenie skupiające kluczowych przedstawicieli administracji publicznej i samorządowej, środowiska finansowego oraz naukowego, których działalność przyczynia się do rozwoju nowoczesnej gospodarki elektronicznej w Polsce. Organizatorami tegorocznej edycji kongresu byli Związek Banków Polskich oraz Forum Technologii Bankowych.

Relacja z wydarzenia

Więcej informacji o rozwiązaniu PROMAK: promak.asseco.com

Zobacz także