Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Silna reprezentacja Asseco na targach pracy WAT

Przedstawiciele Asseco wzięli udział w siódmej edycji Targów Pracy IT, organizowanych przez Wojskową Akademię Techniczną, które odbyły się 14 listopada. Jest to największe wydarzenie o charakterze rekrutacyjnym tej uczelni skierowane do jej studentów i absolwentów. Spółkę reprezentowały podczas targów: Olga Żółkiewicz, Specjalista ds. Employer Brandingu oraz Natalia Adamczyk, Młodszy Specjalista ds. Employer Brandingu.

 

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zdobycia wiedzy o działalności Asseco oraz perspektywach rozwoju w naszej firmie. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności wykonując test programistyczny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zaprezentowane oferty pracy oraz program stażowy Asseco Starter, do którego rekrutacja rozpocznie się już na wiosnę 2018 roku.

 

Targi przyciągnęły wielu studentów informatyki zainteresowanych rozpoczęciem pierwszej pracy, lub stażu. Poza ofertami pracy, studenci mogli uzyskać na naszym stoisku cenne wskazówki dotyczące rekrutacji w Asseco – powiedziała Natalia Adamczyk.

 

Targi pracy traktujemy jako jedno z naszych narzędzi employer brandingowych – w jednym miejscu możemy spotkać się z dużą ilością osób, które w przyszłości mogą rozpocząć pracę w Asseco. Dzięki obecności osób z HR spotkania mają formę miłej, ale również merytorycznej rozmowy. Dodatkowo przy okazji targów każdy uczestnik mógł wziąć udział w teście programistycznym. Miał on na celu weryfikację znajomości wybranych technologii, a także oswojenie studentów z aktualnie używanymi narzędziami rekrutacyjnymi. Studenci WAT dobrze poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Rekordzista osiągnął maksymalną ilość punktów w teście – podsumowała Olga Żółkiewicz.

 

Wojskowa Akademia Techniczna jest jedną z wiodących technicznych uczelni w Warszawie. Już wkrótce Asseco będzie uczestniczyć w konferencji IT Academic Day, która odbędzie się na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej.

 

Zobacz także