Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Active Team na Półmaratonie Bydgoskim

Drużyna AAT wzięła udział w 5 edycji Półmaratonu Bydgoskiego, który odbył się 22 października. Dla tych, którzy nie chcieli zmierzyć się z dystansem półmaratońskim, organizatorzy przygotowali bieg na 5 km. Bieg ukończyło łącznie ponad 1 600 zawodników.

 

Z Asseco Active Team w półmaratonie wystartował Grzegorz Obrębski, Starszy Projektant z Pionu Banków Spółdzielczych, który ukończył zawody z wynikiem 1:22:30. Ustanowił tym samym swój nowy rekord życiowy plasując się na 8 miejscu w swojej kategorii wiekowej. Udział w zawodach wzięli także: Radosław Tylutki, Starszy Programista z Pionu Banków Komercyjnych (1:57:04) oraz Robert Wiatr, Starszy Specjalista ds. Programowania z Pionu Energetyki i Gazownictwa (1:53:00).

 

Na półmaraton zapisałem się niejako z marszu. Nie do końca byłem przekonany, czy wystarczająco wypocząłem po moim ostatnim starcie, kiedy na początku października przebiegłem pierwszy w życiu ultramaraton o długości blisko 65 km. Okazało się jednak, że trzy tygodnie w zupełności wystarczyły, aby wypocząć. Cieszę się, że udało mi się na koniec sezonu poprawić mój najlepszy wynik w półmaratonie – powiedział Grzegorz Obrębski, Starszy Projektant, Asseco Poland.

 

Na dystansie 5 km naszą firmę reprezentowała Magdalena Józefiak, Ekspert ds. Zarządzania Jakością z Biura Jakości, która ukończyła bieg z wynikiem 27:57, zajmując 6 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

 

Podczas zawodów nie zabrakło także gwiazd sportu. Wzięła w nich udział m.in. reprezentantka Polski na Olimpiadzie w Rio de Janeiro – Marika Popowicz-Drapała, która poprowadziła rozgrzewkę dla biegaczy. Natomiast Anna Rogowska i Justyna Śmietanka – mistrzynie w skoku o tyczce, wystartowały w biegu na 5 km.

 

Zobacz także