Spice Gears na HackYeah w Warszawie

Drużyna Spice Gears, której Asseco jest sponsorem wzięła udział w największym stacjonarnym hackathonie w Europie. W dniach 14-15 września w Ptak Warsaw Expo odbyła się już 3. edycja HackYeah. To drugi po Arabii Saudyjskiej największy na świecie hackathon.

W HackYeah wzięło udział 3 tys. uczestników, którzy podczas dwudniowego hackathonu szukali rozwiązań, które pomogą uporać się z problemami społecznymi, biznesowymi i ekologicznymi m.in.: bezpieczeństwem systemów mobilnych, usprawnieniem obsługi klienta czy walką z brakiem wody.

Jednym z wydarzeń towarzyszących warszawskiemu hackathonowi była pierwsza międzynarodowa obywatelska burza mózgów dotycząca malejących zasobów wodnych, zorganizowana przez GovTech Polska. Członkowie Spice Gears wzięli udział w panelu dyskusyjnym oraz mieli okazje porozmawiać o przyszłości robotyki w naszym kraju z premierem Mateusz Morawiecki.

Ponadto mentor drużyny Spice Gears – Szymon wraz ze studentami: Maciejem Prostakiem, Mikołajem Kopciowskim i Norbertem Ozgą z koła naukowego Instytutu Informatyki UMCS w Lublinie wywalczyli 2. miejsce w wyzwaniu Bosch Rexroth.

Relacja z HackYeah: businessinsider.com.pl

GovTech PolskahackathonHackYeahSpice Gears