Resovia Robotics jedzie na Mistrzostwa Świata Robotów!

Drużyna 60027A „Resovia Cyber Stars” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie została Mistrzem Polski w Robotyce! Tym samym zdobyła awans do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Jest to jedyna drużyna w kategorii Middle School – czyli uczniów w wieku 12-16 lat, która będzie reprezentowała Polskę na tych największych na świecie zawodach robotyki edukacyjnej. Wyjazd uczniów sfinansuje Urząd Miasta Rzeszowa i Asseco.

Członkowie Szkolnego Klubu Robotyki „Resovia Robotics” zdobyli nagrodę główną Excellence Award podczas Mistrzostw Polski w Robotyce. Ponadto zwyciężyli w kilku dodatkowych kategoriach tych zawodów, co zagwarantowało im udział w Mistrzostwach Świata Robotów VEX Robotics World Championship 2024 w Dallas. Odbędą się one w maju tego roku. Aby uczniowie mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, niezbędne było zdobycie środków m.in. na pokrycie kosztów przelotu, noclegu i wydatków na miejscu pobytu. Finasowanie zapewniły Urząd Miasta w Rzeszowie oraz Asseco, z których każde przekazało na ten cel po 30 tys. zł.

Jesteśmy niesamowicie dumni z osiągnieć członków Szkolnego Klubu Robotyki z ZSP nr 6 w Rzeszowie. Ich sukces pokazuje, że polscy pasjonaci robotyki są w światowej czołówce – powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę niezwykle zdolną młodzież, która będzie reprezentowała nasz kraj oraz miasto Rzeszów – stolicę innowacji – dodał.

W skład zespołu 60027A „Resovia Cyber Stars” wchodzą Weronika Prończuk z klasy 7B, Kacper Borowiec z klasy 7A oraz Katarzyna Początko i Aleksandra Bargiel z klasy 6B. Ich drużyna powstała na wiosnę 2022 r. Start w mistrzostwach, w których udział wezmą najlepsze zespoły z całego świata, to dla nich szansa na zdobycie doświadczenia i możliwość dalszego rozwoju.

Młode talenty to przyszłość branży nowych technologii, dlatego tak ważne jest wspieranie uczniów, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania – powiedziała Gabriela Żukowicz, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, Chief ESG Officer. Takie działania są częścią naszej akcji charytatywnej „Pomagamy”, w ramach której pracownicy Asseco zgłaszają wybrane organizacje. Udzielamy im wsparcia ze specjalnie na ten cel przeznaczonego budżetu. Ponadto Rzeszów to miasto, z którym jesteśmy związani od początku istnienia naszej firmy i którego lokalna społeczność jest nam szczególnie bliska – dodała.

Asseco "Pomagamy"Drużyna 60027AGabriela ŻukowiczMiddle SchoolPomagamyResovia Cyber StarsUrząd Miasta RzeszowaZespół Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie