Wspierana przez Asseco drużyna Spice Gears zajęła 4. miejsce na Olimpiadzie Robotycznej w Genewie

Sponsorowana przez Asseco reprezentacja Polski zajęła 4. miejsce spośród 180 drużyn na Olimpiadzie Robotycznej FIRST Global Challenge w Genewie. Ponadto zespół Spice Gears z Kraśnika został wyróżniony przez międzynarodowych sędziów Nagrodą Bezpieczeństwa za promowanie i budowanie świadomości bezpiecznej pracy.

Tego typu wydarzenia są doskonałym sposobem na promowanie STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Maths), poruszają również ważne zagadnienie niedostatecznego reprezentowania płci w nauce i technologii. Sponsorowanie naszej reprezentacji przez Asseco pokazuje, że są w Polsce firmy, które chcą w aktywny sposób rozwiązywać takie problemy i motywować młodzież do wybierania karier powiązanych z naukami ścisłymi – powiedział Bartosz Pisiak, mentor reprezentacji Polski.

Asseco po raz kolejny sponsorowało drużynę Spice Gears w ramach projektu Asseco for the Future, którego celem jest wspieranie talentów i pomoc w realizacji ich pomysłów z zakresu informatyki oraz robotyki.

Spice Gears to polska drużyna FIRST Robotics Competition stworzona w 2015 roku w Kraśniku. To młodzi ludzie, interesujący się mechaniką, elektroniką, informatyką, programowaniem oraz robotyką, którzy stali się pionierami młodzieżowej robotyki w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zawody FIRST Global Challenge, w których po raz kolejny wzięli udział odbywają się w formie olimpiady. Jednym z głównych założeń tej inicjatywy jest to, aby każdego roku konkurs odbywał się w stolicy innego kraju, dotyczył istotnego problemu współczesnego świata, a każdy kraj miał swoją reprezentację stworzoną z uczniów i mentorów. Tegoroczna odsłona FIRST Global Challenge odbyła się w Genewie i wzięło w niej udział ponad 180 drużyn z całego świata. Tematyką zawodów był problem zanieczyszczenia powietrza i sposoby wychwytywania dwutlenku węgla.

FIRST Global ChallengeGenewaolimpiada robotycznaSpice Gears