Polska Firma – Międzynarodowy Czempion. Wyróżnienie dla Asseco!

W drugiej edycji konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion, zorganizowanego z inicjatywy firmy doradczej PwC, Asseco Poland otrzymało wyróżnienie w kategorii Inwestor.

Celem konkursu jest promocja polskich firm odnoszących znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych jako inwestorzy lub eksporterzy oraz promocja korzyści, jakie z tytułu takiej działalności odnosić mogą nie tylko same firmy, ale także cała polska gospodarka. W konkursie udział wzięły działające w Polsce przedsiębiorstwa opierające się na rodzimym kapitale, które w ciągu ostatnich pięciu lat dokonały inwestycji za granicą oraz prowadzą szeroko zakrojoną działalność eksportową i odnoszą sukcesy na zagranicznych rynkach. Do końca 2012 r. suma zagranicznych inwestycji zrealizowanych przez polskie firmy wyniosła 57,5 mld USD.

W kapitule konkursu zasiedli: Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Katarzyna Kacperczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Sławomir Majman, prezes PAIiIZ, Dariusz Ostrowski, prezes ARAW, Paweł Rabiej, współwydawca i redaktor naczelny magazynu „ThinkTank”, oraz Ryszard Petru, partner w PwC.

inwestornagrodaPWCwyróżnienie