Jadwiga Pacek – Medalistka Mistrzostw Świata w szermierce

Podczas Mistrzostw Świata w szermierce na wózkach – IWAS Wheelchair Fencing World Championships, Polskę reprezentowała Jadwiga Pacek, tester w Pionie Organizacji Międzynarodowych i Rozwiązań dla Sektora Bezpieczeństwa. Tegoroczne zawody odbyły się w dniach 7-11 listopada w Rzymie.

 

Jadwiga Pacek wystartowała w 3 konkurencjach zdobywając: 3 miejsce w rywalizacji drużynowej szabli kobiet, 8 w szabli kobiet kategoria B indywidualnie oraz dodatkowo 16 pozycję we florecie kobiet kategoria B indywidualnie.

 

Ostatnie tygodnie przed wyjazdem były dla mnie bardzo intensywne pod względem treningów, lekcji z trenerami, jak i sparringów, odbyłam też kilka sesji z psychologiem sportu w celu poprawy skupienia w czasie walk. Stresuję się właściwie przed każdymi zawodami, ale im więcej mam pewności siebie, zaufania dla swoich umiejętności i przygotowania, to ten poziom stresu jest coraz mniejszy i tutaj zaczęłam zawody już dość spokojnie. Nie mogę jednak powiedzieć, że się nie denerwowałam, bo były są to najważniejsze zawody w tym roku – powiedziała Jadwiga Pacek. Poziom konkurencji jest coraz wyższy i właściwie rzadko zdarza się coś takiego, jak łatwa rywalizacja – te mistrzostwa nie były wyjątkiem. Organizacja jak na tak dużą imprezę była na dobrym poziomie. Wolontariusze pomagający przy platformach byli odpowiednio przeszkoleni więc nie było dłuższych przestojów między kolejnymi etapami zawodów – dodała.

 

Jadwiga zapytana, jak ocenia swoje wyniki w zawodach powiedziała: Nie jestem do końca zadowolona ze swojego występu. Czuję, że mogłam zdobyć lepszy wynik w konkurencjach indywidualnych, łącznie z miejscem na podium w szabli. Trochę zabrakło szczęścia i może lepszego przygotowania. Ważne dla mnie teraz jest wyciągnięcie wniosków z błędów, które popełniłam, żeby je naprawić i w przyszłości odnosić większe sukcesy.

 

Mistrzostwa Świata w szermierce na wózkach odbywają się co 2 lata. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 16 zawodników z Polski, większość z klubu IKS-AWF Warszawa.

 

Relacja z wydarzenia

 

Video Szermierka – Asseco ludzie z pasją

 

IWAS Wheelchair Fencing World ChampionshipsJadwiga PacekMistrzostwa ŚwiataRzymszermierka