Innowacyjni i nowocześni w Europie

Asseco jest jedną z czterech polskich firm, które pojawiły się w opracowanym przez Komisję Europejską zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm w UE. Doceniono nas za inwestycje w badania i rozwój. Na czele zestawienia uplasował się Volkswagen, który przeznacza na badania i rozwój najwięcej na świecie.

Na liście 1000 najlepszych pod tym względem przedsiębiorstw z Unii Europejskiej znalazły się cztery firmy z Polski – Asseco Poland, BOŚ, Netia oraz Comarch. W ubiegłym roku w zestawieniu Komisji Europejskiej były tylko dwie firmy z naszego kraju. Asseco w 2012 r. wydało na badania i rozwój 16,1 mln euro, BOŚ – 14,8 mln euro, Netia – 7,4 mln euro, a Comarch – 5,9 mln euro. Komisja Europejska w swoim rankingu bierze pod uwagę całkowitą wartość wydatków na badania i rozwój, pochodzących ze środków własnych przedsiębiorstw.

Zestawienie danych dotyczących inwestycji w badania i rozwój publikowane jest co roku. Tegoroczne oparto na próbie 2000 przedsiębiorstw, które łącznie odpowiadają za ponad 90 proc. wszystkich wydatków na innowacje, jakie ponoszą firmy na całym świecie.

europafirmainnowacja