Asseco przyznało nagrody na 590 GOLD BUG TROPHY HACKATHON

Asseco było partnerem hackathonu 590 GOLD BUG TROPHY, który odbył się 6 października 2019 r. w Rzeszowie podczas Kongresu 590. Tematem tegorocznego wyzwania było bezpieczeństwo młodych użytkowników w sieci i ochrona danych oraz prawa do prywatności w internecie.

Uczestnicy 590 GOLD BUG TROPHY mieli do wyboru dwa zadania. Pierwsze polegało na stworzeniu aplikacji na smartfony, która umożliwiłaby wykorzystanie mechanizmów bezpieczeństwa dostępnych w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, działającej także poza zasięgiem wifi. Drugi projekt zakładał przygotowanie oprogramowania – wtyczki do przeglądarki internetowej, pozwalającej na monitoring i analizę, jakiego rodzaju informacje oraz treści o użytkownikach urządzeń i internetu, usiłują gromadzić odwiedzane przez nich serwisy.

Hackathony to dobra forma pozyskiwania innowacyjnych rozwiązań z rynku. To także fajne podejście do szukania kreatywnych pomysłów, a dla nas też sposób na znajdowanie świetnych ekspertów do naszych firm – ocenił Artura Wiza, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland, który w tym roku był jurorem konkursu.

Rywalizujący w 590 GOLD BUG TROPHY mieli zaledwie 24 godziny, aby wypracować swoje rozwiązania. Asseco było fundatorem 2 i 3 nagrody o łącznej wartości 20 000 zł. W wydarzeniu wzięli udział także mentorzy w składzie: Dawid Materna, Kierownik Projektu, Asseco Poland; Grzegorz Węgrzyn, Menedżer Produktu, Asseco Poland oraz Krzysztof Grabarz, Dyrektor Handlowy, Asseco Poland.

Relacja video: www.rp.pl

590 GOLD BUG TROPHYArtura WizahackathonKongres 590