Asseco partnerem dla zdrowia

Asseco już po raz 9. zaprosiło przedstawicieli służby zdrowia na konferencję „Partnerstwo dla Zdrowia”. W spotkaniu wzięło udział 275 osób, głównie członków zarządów i dyrektorów z 220 szpitali w Polsce. Ponadto w konferencji uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

 

Tematem przewodnim konferencji była cyfryzacja służby zdrowia i dostępne na rynku technologie, które mogą usprawnić pracę szpitali. Podczas jednego z pierwszych paneli, Naczelnik Katarzyna Przybylska z Ministerstwa Zdrowia  opowiedziała o działaniach swojego resortu na rzecz rozwoju e-Zdrowia w Polsce. Z kolei Wojciech Zawalski, Dyrektor Departamentu Świadczeń z NFZ poruszył temat telemedycyny i wdrażania tego typu rozwiązań. Marcin Wegrzyniak, Dyrektor z CSiOZ mówił o stanie e-zdrowia obecnie i w przyszłości. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania kompleksowego systemu Asseco Medical Management Solutions oraz omówienia planów jego rozwoju.

 

 

Partnerami spotkania zorganizowanego przez Asseco byli: Główny Sponsor – IBM; Sponsorzy: Oracle, Pixel, Xerrex, M2M oraz Partnerzy konferencji: Koncept-L, Dell, Carestream.

 

Ministerstwo ZdrowiaNFZPartnerstwo dla zdrowiasłużba zdrowia