Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Zdalne zarządzanie globalną firmą

Jak firmy o międzynarodowym zasięgu radzą sobie z zarządzaniem w czasach epidemii? Czy zamknięte granice są dla nich dużym problemem? M.in. na te pytania odpowiedział Marek Panek, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland w komentarzu dla Pulsu Biznesu.

W sytuacji panującej pandemii koronawirusa, kwestie związane z nadzorem właścicielskim realizujemy zdalnie. W firmach informatycznych, takich jak Asseco praca zdalna jest naturalnym elementem funkcjonowania zespołów i nie jest dla nas niczym nowym. Poza tym, że posiedzenia rad nadzorczych odbywają się zdalnie, to wprowadziliśmy też regularne wideo-spotkania z menedżerami, na których omawiamy sytuację poszczególnych spółek. Dzięki tym rozwiązaniom wyjazdy oraz ubieganie się o specjalne pozwolenia dla menedżerów, dotyczące ich podróżowania bez odbywania kwarantanny nie są konieczne – powiedział Marek Panek.

Komentarz ukazał się w artykule: Polscy ekspaci na posterunku, „Puls Biznesu”, 08.04.2020

Zobacz także