Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Zawodnicy Asseco kilkukrotnie na podium Triathlonu IT

Asseco Active Team wzięło udział w 4. edycji Triathlonu IT, który odbył się 27 maja w Powidzu (woj.  wielkopolskie). Wszyscy spośród 10 naszych zawodników ukończyli zawody. Część z nich kilkukrotnie stawała też na podium.

Na dystansie olimpijskim (1,500 km pływania, 40 km roweru, 10 km biegu) Andrzej Drabot z czasem 02:23:50 ustąpił tylko zawodowym pływakom i zajął 3. miejsce. Tym samym poprawił swój czas sprzed roku o trzy minuty. Ponadto 3. lokatę zdobyliśmy na trasie olimpijskiej w kategorii drużynowej (Andrzej Drabot, Marek Pieróg: 02:42:33, Maciej Cieślar: 03:02:03). Z kolei w sprincie (750 m pływania, 20 km roweru, 5 km biegu)  Piotr Rosiak zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując tylko etatowemu zwycięzcy poprzednich edycji tych zawodów. Świetnie wypadła też żeńska część zespołu: Sylwia Lubowiecka-Kuzioła (01:48:44) i Anna Ćwiklińska (02:01:11) wygrały bowiem w sprincie w swoich kategoriach wiekowych.

W tej edycji zawodnicy mogli liczyć na dużo lepsze warunki pogodowe niż w zeszłym roku, kiedy to wiatr niszczył wszystko, łącznie z planami zawodników oraz infrastrukturą mety. Zmianie nie uległa natomiast atmosfera zawodów, podczas których dominował duch zdrowej rywalizacji oraz doskonale nastroje uczestników.

Po zeszłorocznym sprawdzaniu twardości hotelowych schodów plecami i głową oraz po średnim wyniku końcowym, obiecałem sobie tu wrócić i wyrównać porachunkigłównie z jeziorem Powidzkim – powiedział Piotr Rosiak, Starszy Specjalista ds. Wdrożeń, Asseco Poland.  Rewanż się udał, bo z wody wyszedłem na 2. pozycji. Gdybym jeszcze nauczył się kiedyś zdejmować piankę… – dodał.