Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco promuje elektroniczny obieg dokumentów

Stworzony przez Asseco Data Systems KoliberFlow jest system klasy workflow do elektronicznego obiegu dokumentów. Rozwiązanie zostało zaprezentowane na konferencji Polskiego Instytutu Rozwoju Biznesu „Workflow – dokumenty pod kontrolą”. Asseco Data Systems było partnerem tego wydarzenia.

System workflow pozwala wdrożyć w organizacji elektroniczny obieg dokumentów, umożliwiając przy tym dowolne konfigurowanie procesów i formularzy. Co ważne, rozwiązanie Asseco może być zintegrowane z dowolnym systemem informatycznym.

KoliberFlow to uniwersalny silnik obiegu dla systemów zewnętrznych, który można  spiąć poprzez API z każdym systemem. Zasada działania jest prosta – system źródłowy wywołuje uruchomienie procesu w KoliberFlow i na bieżąco pobiera informacje o tym, jakie działania można wykonać w dokumencie, na jakim etapie jest jego obieg lub jakie osoby są przewidziane jako decyzyjne na ścieżce obiegu. – powiedział Robert Rosiek, Dyrektor Działu Systemów Wewnętrznych ADS.

System KoliberFlow pozwala firmie zarówno usprawnić administrowanie wewnętrznymi procesami, jak również podpisywanie dokumentów elektronicznym podpisem zdalnym SimplySign.

Zobacz także