Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

W jaki sposób wyzwalać innowacje w energetyce?

W dniach 24-25 października 2018 r. odbyła się konferencja EuroPower, na której dużo uwagi poświęcono tematowi rozwoju innowacyjności w energetyce oraz wyzwaniom, jakie stoją obecnie przed uczestnikami rynku energii w Polsce. W dyskusji na ten temat wziął udział Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa w Asseco Poland.

Jednym z kierunków, w którym będzie zmierzał sektor energetyki jest rozwój technologii w obszarze emobility. Konsekwencją tego działania powinien być wzrost liczby aut elektrycznych na polskich drogach. Jednym z systemów, które może to umożliwić jest oferowany przez Asseco system AUMS ELMO.

Kluczowym wyzwaniem dla elektromobilności jest zbudowanie elastycznej architektury systemów, która będzie w stanie szybko reagować na zmiany – powiedział Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa w Asseco Poland.

W dyskusji o wyzwaniach, przed jakimi stoi rynek elektromobilności oraz warunkach, które sprzyjają rozwojowi innowacyjnych rozwiązań dla branży energetycznej wzięli udział także Andrzej Kojro, Prezes Zarządu, Enea Operator, Andrzej J. Piotrowski, Wiceprezes Zarządu, PGE Systemy oraz Roman Szwed, Prezes Zarządu, Atende.

Video relacja z konferencji EuroPower, której strategicznym partnerem było Asseco: konferencjaeuropower.pl/wideo/

fot.: EuroPOWER

Zobacz także