Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Innowacje IT dla sektora administracji publicznej

W jaki sposób rozwijać innowacje w sektorze administracji publicznej? Czy współpraca ze startupami może pomóc w rozwoju tej branży gospodarki? To tylko wybrane zagadnienia, o których rozmawiali uczestnicy GovTech Klubu. Wydarzenie odbyło się 15 października 2018 r. w Warszawie. Jego organizatorem była redakcja Computerworld.

W dyskusji na temat budowy innowacyjnej administracji wziął udział Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Startupy przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki i dlatego warto w nie inwestować, ale musimy rozsądnie decydować, przy jakim projekcie chcemy skorzystać ze współpracy z nimi. Systemy bardziej złożone, które mają decydujący wpływ na funkcjonowanie państwa powinny być tworzone w oparciu o sprawdzone rozwiązania. W tym przypadku będzie liczył się dialog konkurencyjny oraz partnerstwo innowacyjne – podsumował Artur Wiza.

W debacie uczestniczyli także m.in. Jakub Kozioł, Prezes Zarządu, Proidea, Robert Król, Zastępca Dyrektora Departamentu Otwartych Danych i Rozwoju Kompetencji w Ministerstwie Cyfryzacji oraz Hubert Nowak, p.o. Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP), Wiceprezes Zarządu UZP.

Pełna relacja z wydarzenia: www.computerworld.pl

Fot.: Justyna Orłowska, GovTech Polska

Zobacz także