Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

TECHbreakFast by Asseco – podsumowanie wiosennej edycji

Koniec maja i czerwca br. upłynęły w Asseco m.in. pod szyldem meet’upów technologicznych –TECHbreakFast by Asseco. Wzięło w nich udział ponad 300 uczestników oraz 15 prelegentów. Celem spotkań było przede wszystkim zdobycie i wymiana wiedzy pomiędzy uczestnikami. Większość sesji została przygotowana przez ekspertów z Asseco.

Pierwszy z TECHbreakFAST odbył się 29 maja 2019 r. w Gliwicach na Politechnice Śląskiej. Udział w wydarzeniu wzięło blisko 80 osób. Tematyka spotkania była poświęcona programowaniu w tym m.in. integracji systemów, podstawom GITa, a więc systemowi do zapisywania, kontrolowania, porządkowania oraz przywracania zmian w plikach projektów.

Kolejny meet’up miał miejsce 4 czerwca br. w Rzeszowie. Został skierowany do studentów Politechniki Rzeszowskiej. W trakcie spotkania prelegenci poruszyli tematy z zakresu architektury aplikacji oraz testów automatycznych. Nie zabrakło także informacji o możliwościach rozwoju kariery w Asseco.

Z kolei TECHbreakFasty dedykowane profesjonalistom odbyły się w Warszawie – 25 czerwca br. oraz 2 lipca br. w Gdańsku. Zgromadziły łącznie 130 osób. Podczas edycji warszawskiej została poruszona tematyka wykorzystania sztucznej inteligencji m.in. w zakresie przetwarzania kontentu, czy podczas skanowania dokumentów. Natomiast spotkanie w Gdańsku było poświęcone głównie rozwojowi i architekturze oprogramowania, w tym kwestiom związanym z obszarem bezpieczeństwa budowy systemów informatycznych.

W ramach organizowanych spotkań technologicznych także pracownicy Asseco mieli okazję zdobyć cenną wiedzę m.in. na temat zastosowania bazy NoSQL oraz wykorzystania aplikacji Angular w projektowaniu. W wydarzeniu, które odbyło się w Bydgoszczy uczestniczyło 35 osób.

TECHbreakFast by Asseco to warsztaty technologiczne skierowane do miłośników IT. Idea jest prosta, ma być merytorycznie, krótko (prezentacje trwają maksymalnie 20 minut) i na temat. Spotkania różnią się od siebie tematyką oraz poziomem zaawansowania. Są skierowane do studentów oraz profesjonalistów.

Kolejne edycje odbędą się już w sezonie jesiennym.

Więcej informacji: techbreakfast.asseco.com

Zobacz także