Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Finał jesiennej edycji TECHbreakFast by Asseco

30 października 2019 r. na Politechnice Gdańskiej odbył się ostatni jesienny TECHbreakFast by Asseco skierowany do studentów. Tematyka, która została na nim zaprezentowana dotyczyła, takich technologii jak Frontend, Java, .NET, SysOps/DevOps. W ramach wydarzenia studenci mieli możliwość zdobycia wiedzy od ekspertów Asseco. Każda prezentacja trwała ok. 25 minut, dzięki czemu było krótko, merytorycznie i na temat.

Jedną z prezentacji „Asynchroniczność w Angularze – jak ją ugryźć?” wygłosiła Paulina Schoenfeld, Programista, Asseco Poland. Opowiedziała m.in., jak sobie radzić z tym, że w nowoczesnych i rozbudowanych aplikacjach dane z serwera przychodzą w innej kolejności niż zostały wywołane.

Michał Karmelita, Współpracownik, Asseco Poland podczas swojego wystąpienia mówił o dokumentach zapisywanych w formacie XML, jako jednej z najczęściej wykorzystywanych form prezentowania ustrukturalizowanych danych.

„Co słonie wiedzą o wielkich danych? – czyli Hadoop oczami programisty .NET” to temat wystąpienia Remigiusza Mrozka, Starszego Inżyniera Oprogramowania, Asseco Poland. Podczas spotkania mówił o platformie Apache Hadoop. Jest to rozwiązanie, które w sposób kompleksowy umożliwia zbieranie danych i przechowywania dużych zbiorów danych.

Natomiast Tomasz Kraszucki, Ekspert ds. Technologii, Asseco Poland omówił zagadnienia związane z projektowaniem architektury systemu informatycznego w oparciu o oprogramowanie RedHat, motor bazy danych Db2 11 oraz system zarządzający Tivoli System Automation.

Kolejne wydarzenia z cyklu TECHbreakFast by Asseco dla studentów odbędą się na wiosnę 2020 r.

Zobacz także