Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

TECHbreakFast by Asseco po raz pierwszy w Gdańsku!

21 czerwca odbył się kolejny poranny meet’up TECHbreakFast by Asseco. W tym roku po raz pierwszy odwiedziliśmy Gdańsk. Inicjatywa spotkała się na Pomorzu z dużym zainteresowaniem. Ponad 60 uczestników miało możliwość wysłuchania prelekcji, podczas których nasi pracownicy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Było merytorycznie, inspirująco i smacznie.

TECHbreakFast by Asseco to cykl technologicznych meet’upów, podczas których uczestnicy mogą poznać naszych specjalistów, zainspirować się ich doświadczeniami oraz zobaczyć jak wygląda praca w Asseco „od kuchni”. Każde spotkanie, to inny temat przewodni. Biorąc pod uwagę rynkowe trendy oraz nasze najczęstsze potrzeby rekrutacyjne, w Gdańsku również postawiliśmy na technologie JAVA, o których nasi prelegenci opowiedzieli w kilku krótkich, 20 minutowych prelekcji zakończonych serią pytań i odpowiedzi.

Na gdańskiej scenie zadebiutowali reprezentanci Pionu Rynków Kapitałowych: Marek Cichosz, Starszy Projektant; Łukasz Krefft, Architekt Systemowy; Rafał Kubica, Starszy Specjalista ds. Technologii; Piotr Starostka, Architekt Systemowy z Asseco Poland.

W tym roku miałem przyjemność otworzyć TECHBreakFast w Gdańsku. To, co w moim odczuciu jest zdecydowanie wyróżniające dla tej inicjatywy, to przede wszystkim czas prelekcji oraz pora spotkania. 20 minut to idealny czas, aby móc podzielić się z słuchaczami najważniejszymi myślami oraz wnioskami, tak by każdy z nich wyszedł z tego wydarzenia zainspirowany. Natomiast poranna godzina zdecydowanie odróżnia ten projekt od innych technicznych meetup’ów.! Mimo tego, że w tym roku po raz pierwszy zawitaliśmy do Trójmiasta, ilość uczestników przerosła moje oczekiwania. Możliwość zjedzenia dobrego śniadania oraz wypicia kawy przy jednoczesnej wymianie doświadczeń wydaje się strzałem w dziesiątkę! – powiedział Marek Cichosz

 

Gdańska edycja TECHbreakFast pokazała nam, że istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju inicjatywy również poza granicami Warszawy. Uczestnicy wysoko ocenili zarówno tematy prelekcji, jak i samą ideę wydarzenia. Było konkretnie i inspirująco, a każde wystąpienie zachęcało do dyskusji. Cieszymy się z możliwości pokazania światu, że mamy wybitnych specjalistów, którzy na co dzień pracują przy ciekawych projektach. Jesteśmy przekonani, że nie jest to nasza ostania edycja na Pomorzu – powiedziała Ewelina Jaguś, Specjalista ds. Employer Brandingu w Asseco Poland.

***

TECHbreakFast by Asseco to wydarzenie cykliczne, które odbywa się w różnych lokalizacjach na terenie Polski. Jego ideą jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniami naszych pracowników w ramach konkretnej technologii, a w konsekwencji budowanie wizerunku Asseco jako ciekawego miejsca pracy dla programistów, architektów i innych specjalistów IT.. Wiodąca technologia omawiana podczas każdego ze spotkań odpowiada obszarowi zainteresowań uczestników oraz obecnie panującym trendom w programowaniu. Krótkie, ok. 20 minutowe wystąpienia ekspertów Asseco pozwalają na zapoznanie się z wybranym tematem, a nieformalna atmosfera skłania do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie http://techbreakfast.asseco.com.

Zobacz także