Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego Tak? Sztuczna inteligencja

W 2020 r. szacowana wartość globalnych przychodów z rynku AI, obejmująca segmenty oprogramowania, sprzętu i usług wyniosła 281 mld USD. W 2021 r. będzie to ok. 327 mld USD. Zakres i skala wykorzystania sztucznej inteligencji intensywnie rosną. Jednym z istotniejszych obszarów jej zastosowania jest obecnie sektor cyberbezpieczeństwa. Jak z wykorzystaniem sztucznej inteligencji przeciwstawiać się cyberzagrożeniom? Czy cyberprzestępcy również wykorzystują ja w swoich działaniach? M.in. o tym rozmawiali Marcin Fronczak, Dyrektor Działu Projektów Innowacyjnych, ComCERT; Tomasz Zalewski, IT Security Specialist, IBM i Robert Stanilewicz w programie „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach opowiadamy o cyfryzacji biznesu i nie tylko.

Cyberprzestępcy wspierają się rozwiązaniami sztucznej inteligencji. Wykorzystują ją, żeby zoptymalizować swoje działania, np. jeżeli mówimy o zaawansowanych atakach, które są nakierunkowane i długotrwałe, bo trwają od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, to zależy im, żeby je skrócić i zwiększyć ich zasięg – powiedział Marcin Fronczak. Cyberprzestępcom zależy bowiem na tym, aby działania wywiadowcze, czyli żmudne, operacyjne zdobywanie informacji, które robi się teraz niejako „na piechotę”, wesprzeć potencjałem sztucznej inteligencji – dodał.

Chcesz dowiedzieć się więcej o cyberzagrożeniach? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

Zobacz także