Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Szpital w Żywcu wybrał Asseco

Asseco wygrało przetarg ogłoszony przez ZZOZ w Żywcu na „Zakup licencji i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego Zarządzania Szpitalem”. Spółka wdroży w placówce swój system informatyczny AMMS. Ponadto będzie odpowiedzialna za dostarczenie i instalację infrastruktury serwerowo-sieciowej. Wartość projektu to ponad 2,3 mln zł brutto.

 

Szpital w Żywcu wybrał w ogłoszonym przez siebie przetargu firmę Asseco wraz z jej nowoczesnym systemem AMMS – Asseco Medical Management Solutions. Umożliwi on pacjentom i pracownikom placówki dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej. Dodatkowo Asseco zapewni jednostce odpowiedni sprzęt, m.in. serwery i macierze. Realizacja projektu pozwoli na informatyzację placówki i podniesie standard obsługi pacjentów. Zakończenie wdrożenia planowane jest na koniec maja 2015 r.

 

Asseco wdroży w szpitalu aplikacje, które usprawnią ruch chorych oraz pracę m.in. przychodni, apteki szpitalnej, oddziału zakaźnego oraz bloku operacyjnego. Ponadto system AMMS umożliwia pełną integrację modułów wykorzystywanych w części medycznej placówki z modułami części administracyjnej. W szpitalu zostanie również uruchomione narzędzie klasy Business Intelligence, które będzie wspierało jego zarządzanie.

Asseco jest jednym z czołowych dostawców oprogramowania dla sektora medycznego. Szpital w Żywcu to już 86 śląska placówka korzystająca z systemu informatycznego Asseco. W skali całej Polski z rozwiązań oferowanych przez rzeszowską spółkę korzysta z kolei ponad 450 szpitali.

***

AMMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne dedykowane dużym oraz średnim szpitalom, klinikom, centrom medycznym, przychodniom i ambulatoriom. Zapewnia obsługę części medycznej (HIS) oraz administracyjnej (ERP) placówki. Zastosowano w nim szereg udogodnień związanych z identyfikacją pacjenta, tj. rejestrację skierowań na podstawie dwuwymiarowych kodów kreskowych czy odczyt danych rejestrowanej osoby z dokumentów tożsamości. Umożliwia również drukowanie i odczyt skierowań w postaci zakodowanej. Przekazywanie tego typu dokumentów pomiędzy różnymi jednostkami w formie elektronicznej skraca czas rejestracji i przyjęcia pacjenta oraz eliminuje błędy wynikające z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego.

Zobacz także