Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco zaufanym partnerem dla służby zdrowia

W dniu 20 marca br. w Tarnowie odbyło się spotkanie poświęcone wyzwaniom związanym z wdrażaniem e-Usług przez placówki medyczne. Brali w nim udział dyrektorzy i kadra zarządzająca szpitali z regionu tarnowskiego. Podczas wydarzenia Asseco zaprezentowało możliwości systemu Asseco Medical Management Solutions (AMMS), który jest już w pełni gotowy do obsługi e-Usług.

W trakcie konferencji przedstawiciele CSIOZ mówili m.in. o tym, w jaki sposób szpitale mogą zgłosić się do trwającego obecnie pilotażu e-Skierowań oraz dostosować systemy działające w placówce do ich obsługi. Wskazali także dostawców, którzy są już w pełni gotowi, aby ten proces przeprowadzić i biorą aktywny udział w pilotażu poszczególnych e-Usług.

Szczegółowo na temat rozwiązań IT, które dają możliwość obsługi e-Skierowań mówiła Bernadeta Szymacha, Menadżer ds. Sprzedaży w Asseco Poland. W trakcie prezentacji pt. „Obsługa e-Skierowań w systemie AMMS” wspominała m.in., jak wygląda proces wystawiania e-Skierowań w systemie Asseco Medical Management Solutions oraz jakie korzyści one dają pacjentom, lekarzom i personelowi medycznemu.

E-Skierowania będą wystawiane obowiązkowo w wersji cyfrowej od 2021 roku, dlatego w tej chwili tak ważne jest, aby placówki zdrowia niezależnie od ich wielkości odpowiednio się do tego przygotowały. Nasza obecność na spotkaniu ma na celu pokazanie, że proces przystosowania danego szpitala do nowego rodzaju e-Usług docelowo nie tylko pomoże mu spełnić obowiązek regulacyjny ale przyniesie też inne korzyści. Wśród nich jest na pewno redukcja list oczekujących w placówkach, ponieważ wraz z wejściem nowych przepisów będzie możliwość weryfikowania czy pacjent jest zapisany tylko na jedną listę oczekujących na wizytę lub badanie, wydane z powodu jednej przyczyny. Poza tym e-Skierowania nie można zgubić i zawsze będzie do niego wgląd w systemie lub dla pacjenta w IKP. Asseco bierze aktywny udział w pilotażu e-Skierowań, a oferowany przez nas system AMMS jest już w pełni dostoswany do ich obsługi – powiedziała Bernadeta Szymacha.

Pilotaż e-Skierowania zaczął się 16 października 2018 r. w wybranych podmiotach leczniczych. Docelowo ma być przeprowadzony w ok. 200 placówkach.

Zobacz także