Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Świetne wyniki Asseco na PZU Półmaratonie Warszawskim

Wiosenna pogoda, tłumy kibiców i blisko 12,8 tys. uczestników, a wśród nich 19 zawodników Asseco Active Team. Tak prezentował się 11. PZU Półmaraton Warszawski, który odbył się 3 kwietnia. Z naszej drużyny najlepszy okazał się Damian Falandysz z czasem 01:21:05. Niecałe pięć minut później na mecie pojawił się Andrzej Drabot (01:25:53). Podium AAT zamknął Sławomir Pruchniewski, który dystans 21 km i 97,5 m pokonał w czasie 01:31:48. Spośród 3 zawodniczek Asseco linię mety najszybciej przekroczyła Sylwia Lubowiecka-Kuzioła (01:55:41).

 

To był pierwszy tak ciepły weekend w tym roku, jednak wbrew pozorom pogoda wcale nie była przyjazna zawodnikom. Na prawie całej trasie doskwierał dość silny wiatr, który miał wpływ na osiągane czasy – powiedział Jarosław Adamski, Corporate Finance Manager, Asseco Poland. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne Półmaraton zyskuje coraz większą popularność, co widać po blisko 12,8 tys. biegaczy, którzy go ukończyli oraz kibicach, których na całej trasie były tysiące. Szczególnie zapadł mi w pamięć szpaler kibiców na ulicy Rozbrat, który ciągnął się przez kilkaset metrów. Z takim dopingiem biega się szybciej, a na mecie zmęczenie zastępuje niesamowita radość i satysfakcja – dodał.

Zobacz także