Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Sportowe emocje po Bikemaraton Obiszów

Drużyna Asseco Active Team wystartowała w Bikemaraton Obiszów, który odbył się w dniach 5-6 sierpnia. Na starcie stanęło 1010 zawodników. Naszą firmę reprezentował silny zespół z Pionu Ubezpieczeń Społecznych oraz Pionu Utrzymania Systemów w składzie: Radosław Andrzejewski, Jarosław Ciołkosz, Grzegorz Cejko, Tomasz Nowosielski, Bartosz Bieńko, Arkadiusz Jędrzejczyk.

 

Bikemaraton to zawody z serii MTB, w których rywalizacja toczyła się na trzech dystansach Mini, Mega, Giga. Pięciu z naszych zawodników wybrało 25 kilometrowy „sprinterski” dystans Mini, gdzie w stawce rywalizowało 615 kolarzy. Najlepszy czas uzyskał Radosław Andrzejewski zajmując 97 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 29 w kategorii wiekowej M3 z czasem 01:07:05. Na trasę Mega liczącą 58 km zdecydował się Arkadiusz Jędrzejczyk, który z czasem 03:11:24 zajął 263 pozycję oraz 57 w kategorii M4.

 

Niedzielne ściganie na ziemiach Zagłębia Miedziowego odbyło się w bardzo przyjemnej, nieupalnej pogodzie. Malownicza trasa poprowadzona po okolicznych lasach zafundowała nam sporo krótkich, podjazdów i zjazdów, poprzeplatanych fajnymi technicznymi odcinkami singli. Nikt chyba nie mógł narzekać na nudę na tak zróżnicowanej trasie. Interwały mocno dały mi w kość, choć zawsze czułem się w nich mocny – powiedział Radosław Andrzejewski

 

Pytany o plany sportowe na nadchodzące miesiące oraz kolejny rok dodał:

W tym roku planuję przejechać jeszcze jedną edycję Bikemaratonu, finałową w Świeradowie Zdroju oraz we wrześniu powalczyć w Maratonie MTB Jastrzębi Łaskich. Natomiast za rok jeśli wszystko dobrze pójdzie, to chciałbym w swojej kategorii wiekowej powalczyć o Top 10 w klasyfikacji generalnej Bikemaratonu. Myślę, że jest ona w moim zasięgu – dodał.

 

 

Zobacz także