Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Poland 2.0. Summit z udziałem Asseco

Podczas konferencji Poland 2.0 Summit, która odbyła się w dniach 17-18 listopada w Londynie, Asseco reprezentowała Katarzyna Niemycka, Specjalista ds. Mediów Społecznościowych i Danych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Imperial College Polish Society. Jest to stowarzyszenie, które działa na rzecz inspirowania i podtrzymywania relacji wśród polskich studentów oraz wszystkich zainteresowanych polską historią, dziedzictwem i bieżącymi sprawami związanymi z naszym krajem.

 

W trakcie swojej prezentacji pt. „Innovation & case study powered by Asseco”, Katarzyna Niemycka przedstawiła drogę rozwoju Asseco, jako firmy którą na początku tworzyły trzy osoby. W tej chwili jest to prężnie działająca Grupa zatrudniająca ponad 22 000 osób, której spółki znajdują się w 54 państwach, Opowiedziała także szerzej o innowacyjnych, autorskich produktach, w tym takich jak np. Asseco Advisory Banking Platform (Asseco ABP), narzędziu które usprawnia obsługę klientów przez doradców bankowych oraz o Naziemnej Stacji Kontroli Lotu – Asseco GCS, dedykowanej do sterowania i nadzorowania operacji wykonywanych drony.

 

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia była innowacyjność. Program konferencji został przygotowany w taki sposób, żeby przedstawić najnowsze trendy i technologie, które w ostatnim czasie pojawiły się w wybranych 4 sektorach gospodarki: finansowym, energii, zdrowia oraz rozrywkowym. W Asseco inwestujemy w ich rozwój. Nowa inwestycja, która powstanie w Rzeszowie – Asseco Innovation Hub jest najlepszym tego przykładem. Będzie to centrum R&D, w którym docelowo znajdzie się ok. 400 nowych miejsc pracy. Zadba ono o rozwój zaawansowanych technologii m.in. z obszaru sztucznej inteligencji, telemedycyny czy elektromobilności – powiedziała Katarzyna Niemycka, Specjalista ds. Mediów Społecznościowych i Danych, Asseco Poland.

 

W Polskim Funduszu Rozwoju udało nam się pozyskać kilka osób, które pracowały, studiowały tutaj w Wielkiej Brytanii. Zawsze warto, by osoby, które nagromadziły już pewne doświadczenia dzieliły się nimi z młodszymi, zwłaszcza przy tak zmieniającym się otoczeniu, bo tworzy się wiele nowych zawodów, ludzie zastanawiają się, w których kierunkach się rozwijać, więc rola mentora jest olbrzymia w tym, aby tę młodą osobę, jeszcze mniej doświadczoną, ukierunkować na rozwój w takich obszarach, które są przyszłościowe – powiedział Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju w rozmowie z ISBnews. Wiceminister energii Michał Kurtyka podkreślał, że wymiana doświadczeń między studentami z Polski i innych państw – w tym Wielkiej Brytanii – jest ważna dla przyszłości sektora energii. Pozwala nam lepiej identyfikować i dostosowywać proces tworzenia kadr, które będą systematycznie zasilać i wzbogacać polską i światową energetykę.

 

BCG przeprowadziło badania wśród uczestników konferencji dotyczące oceny ich perspektyw rozwoju kariery zawodowej oraz tego, co mogą wnieść do firm, w których znajdą zatrudnienie oraz do polskiej gospodarki. Wynika z nich, że ich wpływ na firmy może być najsilniejszy w obszarze kultury organizacyjnej, zaawansowanej analityki i innowacji. Jeśli chodzi o wartość, jaką mogą wnieść do polskiej gospodarki po ukończeniu studiów, najczęściej wskazywano na: doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku (53%), umiejętność dostosowania do zmieniających się warunków (47%), umiejętność pracy w zespole (37%) oraz międzynarodowa sieć kontaktów (37%).

 

Zobacz także