Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Rozwiązanie Asseco wesprze szkolenia dla Wojska Polskiego

Asseco dostarczy Wojskowemu Instytutowi Techniki i Uzbrojenia przenośny panel operatorski naziemnej stacji kontroli – Asseco GCS. Jest to autorskie rozwiązanie, dedykowane do sterowania i nadzorowania operacji wykonywanych przez platformy bezzałogowe różnych typów. Jego realizację zaplanowano na koniec września br.

 

Zakup rozwiązania przez WITU wpisuje się w strategię Instytutu, by stworzyć ośrodek szkolenia wojskowych operatorów platform bezzałogowych oraz jednostkę certyfikującą systemy bezzałogowe dla Wojska Polskiego.

 

To pierwszy kontrakt na Asseco GCS, które stworzyliśmy i rozwijamy od początku wg naszego autorskiego pomysłu – powiedział Zdzisław Wiater, Zastępca Dyrektora Pionu Administracji Publicznej, Asseco Poland. Rozwiązanie jest elementem zintegrowanego środowiska symulacyjnego, przeznaczonego do prowadzenia szkoleń operatorów systemów bezzałogowych. To, co je wyróżnia, to fakt, że może współpracować z wieloma platformami, różnych producentów, jak również obsługiwać standardy, m.in. NATO-wski.

 

Rozwiązanie zbudowane jest zgodnie z normami i zaleceniami w tym zakresie, obowiązującymi w NATO oraz USA. Dzięki temu panel operatorski Asseco jest zoptymalizowany do użycia go w trudnych warunkach polowych, w tym podczas intensywnych opadów deszczu, śniegu czy silnych mrozów (operator może pracować w rękawiczkach). Całość misji może być przeprowadzona wyłącznie przy użyciu manipulatorów, nie jest konieczne wykorzystywanie jakichkolwiek urządzeń peryferyjnych komputera.

 

Więcej informacji o Asseco GCS:
https://pl.asseco.com/sektory/sluzby-mundurowe/sektor-wojskowy/asseco-gcs-autorska-naziemna-stacja-kontroli-329/

 

Zobacz także