Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco dostarczy systemy bezzałogowe dla nigeryjskiej administracji

Asseco Poland będzie odpowiedzialne za dostawę systemu przeznaczonego do wykonywania długotrwałych nalotów fotogrametrycznych, składającego się z autorskiego oprogramowania Asseco GCS (Ground Control Station), sterującego dwoma platformami bezzałogowymi o maksymalnej masie startowej do 25 kg. Rozwiązanie zamówiło Ministerstwo Nauki i Technologii z nigeryjskiego stanu Lagos. Zakończenie projektu planowane jest na grudzień 2017 r. Polski system wygrał w konkurencji z firmami z całego świata.

 

Polskie rozwiązanie będzie istotnym elementem systemu informacji geograficznej (eGIS), który jest wdrażany przez stan Lagos. Zadaniem systemu będzie pozyskiwanie zdjęć rozległego obszaru aglomeracji, które następnie zostaną przetworzone i udostępnione na geoportalu. Umożliwi on m.in. efektywniejsze planowanie rozwoju regionu i zarządzanie jego zasobami w zakresie gospodarki przestrzennej, jak również monitoring zanieczyszczeń środowiska. Portal zapewni także łatwy dostęp do informacji dla mieszkańców oraz inwestorów.

 

Dynamiczny rozwój na rynku afrykańskim sprawił, że systemy bezzałogowe są coraz śmielej wykorzystywane do wielu działań związanych z bezpieczeństwem lub biznesem – powiedział Zdzisław Wiater, Zastępca Dyrektora Pionu Administracji Publicznej, Asseco Poland. Rząd stanu Lagos po raz pierwszy zdecydował się na wykorzystanie systemów bezzałogowych w swoim projekcie eGIS. To dla nas bardzo istotne, że zdecydował się na współpracę z nami, gdyż rozwój tych systemów jest ważnym elementem strategii Asseco. Oferujemy oprogramowanie, które może łączyć się z platformami bezzałogowymi i sensorami wielu producentów. Myślę, że właśnie ta elastyczność w komponowaniu rozwiązań, składających się z autorskiego oprogramowania Asseco GCS, dowolnej platformy oraz rejestratora obrazu, zapewniła nam sukces w Nigerii – dodał.

 

W ramach projektu Asseco dostarczy: dwie stacje kontroli – Asseco GCS wraz z oprogramowaniem; system do symulacji lotów Asseco USE (Universal Simulation Environment) oraz dwie platformy bezzałogowe (Tiguar), które zbuduje współpracująca ze spółką firma uAvionics. Asseco zadba także o integrację całego rozwiązania. Ponadto będzie odpowiedzialne za szkolenie operatorów i personelu obsługowego, jak również testy systemu.

 

Między innymi dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom naszego rozwiązania, zapewniającym maksymalne bezpieczeństwo przy lotach nad gęsto zaludnioną powierzchnią, pokonaliśmy konkurencję z całego świata – powiedział Zdzisław Wiater. Bardzo istotne było również wsparcie ze strony Asseco Nigeria, które będzie odpowiedzialne za prace serwisowe. Ten projekt po raz kolejny pokazał nam, jak ogromny potencjał mamy, działając jako Grupa Asseco – dodał.

 
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na GPW oraz 6. producentem oprogramowania w Europie. Od ponad 25 lat oferuje firmom i instytucjom zaawansowane produkty i usługi. Stoi na czele międzynarodowej Grupy Asseco, która działa w 54 krajach i zatrudnia ponad 22 000 osób. Asseco jest uznanym dostawcą rozwiązań dla polskich służb mundurowych i coraz intensywniej działa w sektorze obronności. Spółka swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała realizując projekty, m.in. dla Ministerstwa Obrony Narodowej, NATO (np. NATO Compiter Incident Response Capability) oraz agencji Frontex. Doświadczenia z projektów realizowanych na rzecz instytucji międzynarodowych wykorzystuje w przetargach, wynikających z programu modernizacji Sił Zbrojnych RP takich jak: system dowodzenia, system analizy obrazowej, systemy bezzałogowe klasy mikro i mini oraz systemy bezpieczeństwa informatycznego.

uas.asseco.com
asseco.pl
asseco.com

 

Zobacz także