Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak się szkolić w czasach pandemii?

Epidemia koronawirusa dotknęła wszystkie sektory gospodarki. Jak w tych realiach odnajduje się branża IT? Czy obecna sytuacja stanowi dla niej zagrożenie, a może szansę na rozwój wybranych rozwiązań? Mariusz Lala, Dyrektor Zarządzający Asseco Academy w Asseco Data Systems w swoim komentarzu dla Gazety Bankowej przedstawił, jak firmy mogą rozwiązać kwestię organizacji szkoleń, które, w większości przypadków, mogą odbyć się jedynie w formie zdalnej.

„W sytuacji, kiedy chcemy lub musimy z jakiegoś powodu zostać w domu, technologia pozwala nam realizować wiele działań, które jeszcze do niedawna wymagały osobistej obecności w danym miejscu. Przykładem jest udział pracowników w szkoleniach. W Asseco Academy dla naszych klientów z powodzeniem realizujemy szkolenia również w formie zdalnego uczestnictwa. Przy świadczeniu tego typu usług wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania sprzętowe pozwalające kursantowi na zdalne dołączenie do grupy, która realizuje szkolenie w trybie stacjonarnym. Uczestnik jest w domu lub w pracy, ale widzi i słyszy wszystko, co dzieje się na sali szkoleniowej, może też zadać pytanie i aktywnie uczestniczyć we wszystkich elementach szkolenia. Inna forma nie wymagająca przemieszczania się to szkolenie on-line do samokształcenia. Pozwala ono dowolnie wybrać czas, w którym chcemy zrealizować kurs. W ofercie Asseco Academy mamy tego typu szkolenia obejmujące szeroki wachlarz tematów .”

Mariusz Lala, Dyrektor Zarządzający Asseco Academy

Wypowiedź ukazała się w magazynie Gazeta Bankowa, nr 4

Zobacz także