Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Poland 2.0. Summit

Asseco było sponsorem Poland 2.0 Summit, który odbył się 21-22.10 na Imperial College London. W konferencji wzięło udział blisko 200 Polaków, którzy studiują w Wielkiej Brytanii i są zainteresowani tematyką start-upów, innowacji oraz rolą Polski w tej dziedzinie. Spotkanie stanowi platformę do dyskusji pomiędzy przedstawicielami biznesu, ekspertami i studentami. Wśród prelegentów znaleźli się, m.in. Jadwiga Emilewicz, Wiceminister Rozwoju oraz Adam Góral, który zwracając się do słuchaczy podkreślał, że mogą odnieść duży sukces i polscy przedsiębiorcy na nich liczą.

 

Prezes Asseco wystąpił także w panelu dyskusyjnym poświęconym możliwości stworzenia firmy IT w Polsce. Ponadto uczestnicy wzięli udział w warsztacie poprowadzonym przez Artura Wizę, Dyrektora Zarządzającego Obszarem Komunikacji Korporacyjnej w Asseco Poland. Ich zadaniem było stworzenie miniaplikacji bankowej. Zwycięska drużyna będzie miała możliwość przedstawienia swojego pomysłu polskiemu bankowi.

 

Była to druga edycja konferencji, której celem jest, m.in. promocja polskiej innowacyjności oraz porównanie polskich i brytyjskich start-upów, technologii i edukacji.

 

Zobacz także