Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Polsko-Saudyjskim Spotkaniu Gospodarczym

W dniu 14 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Rzeszowa odbyło się wyjazdowe posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Kontaktów z Królestwem Arabii Saudyjskiej. Spółkę reprezentował Cezary Miksa, Middle East and Africa Supervisor, który na co dzień koordynuje działania Grupy Asseco na nowych rynkach. Wśród uczestników wydarzenia byli m.in.: Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki; Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego; Józef Jodłowski, Starosta Powiatu Rzeszowskiego; Marek Gawlik, Przewodniczący Polsko Saudyjskiej Rady Biznesu oraz Turki S. Al-Angari, przedstawiciel saudyjskich przedsiębiorców z branży informatycznej i lotniczej.

 

Województwo podkarpackie jest bardzo ciekawym miejscem w Polsce. Nim tu przyjechałem, wiele słyszałem o możliwościach inwestycyjnych. Szczególnie interesujące wydają się specjalne strefy ekonomiczne, w których można zlokalizować niejedną inwestycję – mówił Turki Al-Angari, przedsiębiorca z Królestwa Arabii Saudyjskiej. Arabia Saudyjska może pochwalić się najbardziej rozwiniętą gospodarką w całym regionie nie tylko Bliskiego Wschodu, ale i całego MENA. To kraj, która cały czas bardzo się rozwija. Widzę wiele wspólnego między naszym potencjałem, a Rzeszowem, który jest przecież w Polsce stolicą przemysłu lotniczego, a rzeszowskie firmy z branży informatycznej są znane na całym świecie – dodał.

 

Asseco od kilku lat przygląda się rejonowi Zatoki Perskiej. Konsekwentnie poszukujemy partnerów, którzy pomogą nam zaoferować nasze rozwiązania Klientom w Królestwie Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Katarze. W ramach tych działań, co jakiś czas odwiedzamy potencjalnych partnerów w regionie, jak i gościmy delegacje w Polsce. Wyjazdowe posiedzenie Parlamentarnego Zespołu do spraw Kontaktów z Królestwem Arabii Saudyjskiej w Rzeszowie było dobrą okazją do nawiązanie nowych relacji z biznesmenami z tego kraju – powiedział Cezary Miksa

 

W zakresie zainteresowania Saudyjczyków są innowacyjne technologie, a także współpraca ze spółkami branży informatycznej czy lotniczej. Aby polskie spółki mogły efektywnie działać na tym rynku, potrzebne jest wsparcie władz i instytucji rządowych.

 

Relacja z wydarzenia

Materiał video