Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Plan rozwoju Asseco w sektorze energetycznym

Asseco w nadchodzących miesiącach otwiera swoje systemy poprzez wprowadzanie platformy AUMS Digital – powiedział Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa. Nasz system jest bowiem systemem w pełni otwartym – dodał. W swojej wypowiedzi dla portalu Asseconews.pl opowiedział także o drugim obszarze rozwoju Asseco, jakim jest ekspansja na rynkach zagranicznych.

 

Asseco aktywnie działa, m.in. na rynku afrykańskim. Przedstawiciele firmy wzięli udział w wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy w Etiopii, która odbyła się w ramach programu GoAfrica. Ponadto Prezydent RP uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Asseco i Information Network Security Agency (INSA). Zaprezentowana na nim została współpraca spółki z tą agencją rządową. Asseco jest bowiem odpowiedzialne za projekt, którego celem jest informatyzacja etiopskiej energetyki.

Zobacz także