Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Operatorzy w chmurze

Szymon Marzec, Dyrektor Obszaru Projektowego w Asseco Poland był jednym z uczestników konferencji IBM Think Digital Summit Poland, która odbyła się w dniach 16-17 września br. Ekspert Asseco przedstawił m.in. strategię, którą Asseco przyjęło dla klientów z sektora telekomunikacyjnego oraz podsumował wyzwania, jakie mają oni obecnie na tym rynku. Opowiedział także o budowie i rozwoju systemu Asseco CSE (Convergent Services Environment) oraz o tym, w jakim modelu chmurowym będzie ono oferowane.

Jednym z filarów globalnego sukcesu Asseco jest działalność dla branży telekomunikacyjnej. Do tej pory skupialiśmy się na największych operatorach w Polsce i za granicą. Dostarczamy oprogramowanie dla klientów z tego sektora od ponad 20 lat. Obecnie widzimy taką możliwość i chcemy współpracować z małymi i średnimi przedsiębiorstwami telekomunikacyjnymi. Właśnie dlatego nawiązaliśmy współpracę z IBM i wykorzystujemy Cloud Pak for Applications – powiedział Szymon Marzec. Część klientów pozytywnie zareagowała na możliwość przejścia do chmury publicznej, część nadal pracuje na własnej infrastrukturze i wyzwanie, jakie widzimy, to przekonanie ich do podejścia hybrydowego, czyli skorzystania z chmury publicznej przy jednoczesnym wykorzystaniu istniejącej u nich infrastruktury IT – dodał.

Zobacz także