Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

300 laptopów dla dzieci i młodzieży z Podkarpacia od Asseco

Asseco podsumowuje akcję charytatywną #AssecoDzieciom, której celem było wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów w dostępie do wiedzy. Z ponad 1300 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała dzieci oraz młodzież, której obecnie przekazywanych jest 300 laptopów wraz z mobilnym internetem. W akcję zaangażowany jest Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, a swojego partnerstwa udzielili Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Edukacja zdalna to jedno z wyzwań pandemii, z którymi musimy się mierzyć. Od 20 grudnia ponownie uczniowie przechodzą na ten tryb nauki, a dla wielu z nich oznacza to wykluczenie z dostępu do wiedzy. Ogrom tego problemu ujawnił się także w nadesłanych w ramach akcji zgłoszeniach. Komisja przeanalizowała ponad 1300 zgłoszeń, z których wybrała 300 uczniów, którzy otrzymają nowe laptopy od Asseco. Aplikacje potwierdzone przez nauczycieli oraz dyrekcję szkół pochodziły z całego województwa podkarpackiego.

20.12.2021. Rzeszow Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Przejście uczniów na zdalną naukę w oczywisty sposób wiązało się z potrzebą zakupienia wielu komputerów, które miały umożliwić kontakt młodym ludziom z nauczycielami i rówieśnikami. Pomimo, że sytuacja materialna polskich rodzin w ostatnich latach uległa znacznej poprawie, to i tak wiele z nich z trudem mogło ponieść taki wydatek, zwłaszcza zaś rodziny wielodzietne. Dlatego cieszę się, że aż 300 laptopów z mobilnym internetem trafiło do najbardziej potrzebujących uczniów z Podkarpacia w ramach akcji charytatywnej Asseco. Jest to wielkie i potrzebne wsparcie dzieci oraz młodzieży w dostępie do wiedzy, a tym samym inwestycja w ich, a także naszą wspólną przyszłość – powiedział Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Bardzo się cieszę, że potrzebujące dzieci otrzymają komputery z dostępem do internetu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę akcję. Dziękuję Kancelarii Prezydenta, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,  dyrektorowi Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa którzy w tę akcję włożyli wiele pracy i serca — powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

20.12.2021. Rzeszow Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Fundatorem komputerów jest firma Asseco Poland S.A. z Rzeszowa obchodząca 30-lecie swojej działalności. Internet zapewnia operator sieci komórkowej Plus. Sprzęt jest przekazywany na rzecz dzieci i młodzieży poprzez Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK i współpracujące z nim oddziały lokalne.

Asseco powstało 30 lat temu z pasji do tworzenia czegoś nowego i potrzeby realizacji marzeń. I ta chęć odkrywania świata została z nami do dziś. W dzisiejszym świecie edukacja, rozwój i realizowanie pasji, które są mi tak bliskie bez dostępu do komputera czy internetu, w zasadzie są niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież z Rzeszowa oraz całego Podkarpacia i przekazać sprzęt, który da im możliwość uczenia się, rozwijania zainteresowań i będzie szansą na lepszą przyszłość. Cieszę się bardzo ze wsparcia naszej inicjatywy ze strony lokalnych władz p. Marszałka Województwa Podkarpackiego i p. Prezydenta Miasta Rzeszowa, a także rzeszowskiego PCK. Jestem dumny, że mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego dla mieszkańców naszego miasta i regionu mówi Adam Góral, Prezes Asseco Poland.

Ponad 1300 zgłoszeń, które otrzymaliśmy i gruntownie przeanalizowaliśmy, wskazały nam historie, których byliśmy świadomi, ale także takie, o których do tej pory nie wiedzieliśmy. Dzięki zaangażowaniu w akcję #AssecoDzieciom będziemy mogli otoczyć naszym wsparciem kolejne rodziny i jeszcze lepiej je poznać. Wszystkie oddziały Podkarpackiego Polskiego Czerwonego Krzyża są w trakcie przekazywania sprzętu do wybranych uczniów z Rzeszowa oraz województwa. Staramy się działać, jak najsprawniej, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że ponownie wprowadzona nauka zdalna nierzadko oznacza opuszczenie zajęć, a równe szanse w dostępie do wiedzy są kluczowe dla edukacji i rozwoju — dodaje Maciej Maruszak, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

20.12.2021. Rzeszow Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Przekazanie oraz dystrybucja sprzętu do wybranych uczniów rozpoczęła się 17.12 i będzie trwała przez najbliższe tygodnie.

Zobacz także