Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jedna akcja – wiele działań

W ostatnich miesiącach dostarczyliśmy nowych wrażeń wychowankom Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem (woj. podkarpackie). Mecz Resovii, świąteczne paczki, nowe grzejniki w budynku, to tylko niektóre działania, które udało się zrealizować dzięki akcji pracowników Asseco – „Pomagamy”

 

W ramach inicjatywy „Pomagamy” Asseco przekazało 14 tys. zł dla Domu Dziecka w Długiem. W pomoc zaangażowali się pracownicy firmy, którzy nie tylko koordynowali akcję, ale również zorganizowali zbiórkę rzeczy oraz dodatkowych pieniędzy.

 

Pierwszym celem był zakup grzejników, które pozwoliły wykonać remont starej instalacji centralnego ogrzewania w budynku. Za pozyskane fundusze przygotowane zostały również paczki świąteczne dla dzieci, które zostały wręczone podczas spotkania mikołajkowego, na które zaproszono pracowników Asseco.

 

Zostaliśmy bardzo miło przyjęci zarówno przez wychowawców, jak i podopiecznych Domu Dziecka – powiedziała Bożena Rumak, Dyrektor Działu Analiz w Pionie Banków Komercyjnych, koordynatorka akcji. Przed wyjazdem do placówki zorganizowaliśmy także dodatkową zbiórkę rzeczy, ubrań, płyt, gier i zabawek. Dzieci były zachwycone prezentami – dodała.

 

Kolejną atrakcją, na którą czekali wychowankowie, był wyjazd na mecz Asseco Resovii, rozegrany w ramach Ligii Mistrzów. Dzięki uprzejmości Zarządu Resovii, 21 stycznia 2015r dzieci pojechały do rzeszowskiej hali Podpromie autobusem, którym na swoje mecze jeżdżą zawodnicy klubu.

 

siatka2

 

Przy okazji wyjazdu na mecz, zorganizowaliśmy wśród pracowników Asseco zbiórkę dodatkowych pieniędzy na zakup koszulek i czapek, dzięki czemu dzieci mogły kibicować ubrane w barwy Resovii – powiedział Paweł Rola, Kierownik Zespołu w Pionie Banków Komercyjnych, zaangażowany w akcję. Doping okazał się znakomity, bo nasza drużyna wygrała 3:0 – dodał.

 

Klub Asseco Resovia również dołączył się do akcji i ufundował przejazd swoim autokarem oraz bilety na mecz. Cześć zaoszczędzonych środków Dom Dziecka przeznaczył więc na nowy komputer.

 

Pracownicy Asseco chcą organizować kolejne atrakcje dla wychowanków. W planach jest m.in. mecz piłki halowej pomiędzy zespołem Asseco, a podopiecznymi placówki, jak również organizacja profesjonalnego treningu piłkarskiego na stadionie Stali Rzeszów.

Zobacz także