Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak technologia zmienia bankowość spółdzielczą? – relacja z Forum FTBS 2019

„Technologia na rzecz biznesu” to temat tegorocznego XI Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, które odbyło się w dniach 17-18 września br. w Warszawie. W trakcie spotkana przedstawiciele z Asseco Poland mówili m.in. o tym, w jaki sposób banki spółdzielcze mogą w wygodny sposób sprzedawać ubezpieczenia poprzez np. bankowość internetową.

Podczas Forum odbył się panel dyskusyjny „Technologia IT: w Bancassurance”, gdzie rozmawiano o tym, dlaczego bank jest dobrym miejscem do zakupu ubezpieczeń i w jaki sposób rozwiązania, takie jak platforma Asseco CUI.Ubezpieczenia mogą w tym pomóc.

Częstotliwość kontaktów klientów z bankami jest o wiele większa niż z towarzystwem ubezpieczeniowym. Jeśli do tego wyposażymy je w odpowiednie rozwiązania omnikanałowe, to nie tylko poprawimy jakość obsługi klientów, ale także dostosujemy relacje z nimi do ich oczekiwań. Wpłynie to na pewno na wyniki sprzedaży, a także zwiększenie lojalności klienta. To m.in. te możliwości oferuje nasza nowa platforma CUI.Ubezpieczenia. Dzięki niej łączymy dwa rynki, zapewniając jednocześnie automatyzację procesów na linii Klient banku – Ubezpieczyciel – podsumował podczas panelu Kamil Parzuchowski, Business Development Manager w Asseco Poland.

W dyskusji brali udział także przedstawiciele banków spółdzielczych, gdzie zostało wdrożone CUI.Ubezpieczenia tj. Paweł Kapel, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubaczowie; Dariusz Konofalski, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku; Dorota Niewiadomska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Namysłowie oraz Marcin Wąsikowski, Dyrektor Zarządzający Rozwojem Sprzedaży Bancassurance w AXA Ubezpieczenia, które jest partnerem wdrożeń.

W Forum Technologii Spółdzielczej brało udział niemal 1,5 tys. osób. Kolejne spotkanie sektora BS odbędzie się w dniach 17-18 września 2019 r. – Forum Liderów Banków Spółdzielczych. Asseco będzie jednym z jego partnerów.

Relacja z FTBS 2019: zbp.pl

Doweidz się więcej o CUI.Ubezpieczenia na: cui.ubezpieczenia.asseco.com

Zobacz także