Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

XIX Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego

29-30 maja 2019 r., tradycyjnie już w Szczecinie odbyła się XIX edycja Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania organizowana przez Pion Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Asseco Data Systems. Dwudniowa konferencja została objęta patronatami honorowymi m.in. Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, NASK , a także europejskich organizacji branżowych.

EFPE to największa w Europie międzynarodowa konferencja poświęcona elektronicznym usługom zaufania i bezpieczeństwa, która już na stałe wpisała się w kalendarz spotkań ekspertów związanych z tą tematyką.

Uczestnicy reprezentowali różne środowiska – zarówno instytucje naukowe i organizacje publiczne (Komisja Europejska, ETSI, ENISA), jak również biznes – z roku na rok na Forum coraz więcej jest przedstawicieli firm z wielu różnych branż, które dzielą się swoim doświadczeniem związanym z praktycznym wdrażaniem różnych usług zaufania oraz poszukują rozwiązań na bazie e-podpisu usprawniających ich procesy biznesowe.

W tym roku mocno postawiliśmy na pokazanie praktycznego zastosowania e-podpisu i usług zaufania w biznesie – bardzo dużo takich przykładów pojawiło się w ciągu ostatniego roku. To dowód na to, jak dużą zmianę przeszliśmy w zakresie usług zaufania w ciągu kilkunastu miesięcy  – powiedziała Ewelina Chudy, Kierownik Biura Organizacyjnego EFPE.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: Biznes bez papieru? Nieunikniony, czy niemożliwy? Swoim  doświadczeniem w tym zakresie podzielili się m.in. eksperci takich firm jak: Medicover, InPost, PKO BP, Samsung, PwC, a także przedstawiciele instytucji publicznych: Ministerstwa Cyfryzacji, Narodowego Banku Polskiego Urzędu Dozoru Technicznego

Swoją premierę podczas EFPE miał również przygotowany przez Obserwatorium.biz w partnerstwie z Asseco raport „Biznes bez papieru. Komercjalizacja eID i usług zaufania w Polsce i Europie”.

O perspektywie rozwoju biznesu usług bezpieczeństwa i zaufania eksperci Asseco Data Systems opowiedzieli również w wywiadzie dla Radia Szczecin.

Zobacz także