Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco firmą IT o największej sprzedaży zagranicznej wg magazynu „Forbes”

Asseco zajęło 5. miejsce w rankingu „Top Polscy Eksporterzy 2022” przygotowanym przez redakcję miesięcznika „Forbes”. Jednocześnie jest to najwyżej notowana firma IT w zestawieniu. Asseco, którego działalność opiera się na modelu federacyjnym w 2021 r. osiągnęło przychody ze sprzedaży przekraczające 14,5 mld zł, z czego ponad 12,7 mld zł stanowiła sprzedaż zagraniczna.

2021 rok był kolejnym bardzo dobrym rokiem dla Asseco – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland. Koncentrowaliśmy się na sprzedaży własnego oprogramowania, świadczeniu usług z nim związanych, a także na zwiększaniu skali naszego biznesu poprzez akwizycje. W ubiegłym roku dołączyło do nas 18 nowych spółek działających na rynku izraelskim, europejskim i amerykańskim  dodał.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce* i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia blisko 32 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała ponad 120. Spółki Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

*wg raportu Computerworld TOP200 za 2022 r.

Zobacz także