Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak nowoczesne systemy IT pomagają w walce z nadużyciami?

Nadużycia gospodarcze stają się coraz większym problemem dla firm, szczególnie tych z sektora finansowego i ubezpieczeniowego. Skala tego zjawiska stale rośnie, a techniki stosowane przez przestępców są coraz bardziej wyrafinowane. Jak skutecznie walczyć z nadużyciami i w jaki sposób wykorzystać do tego nowe technologie? Właśnie temu została poświęcona debata ekspercka zorganizowana przez Dziennik Gazetę Prawną, w której wziął udział m.in. Jarosław Bryl, Dyrektor Pionu Business Intelligence w Asseco Poland.

Przede wszystkim system powinien być kompleksowy, czyli mieć możliwość zbierania informacji z różnych miejsc. Wtedy jego wartość rośnie. Im więcej informacji posiada o zdarzeniu, sytuacji, środowisku, im więcej historii zawiera i jest w stanie na ich podstawie wnioskować, tym jest bardziej efektywny. Na pewno musi być też gotowy do tego, żeby się dynamicznie zmieniać. Przesuwa się też „linia obrony” przed fraudami – instytucje coraz większy nacisk kładą na analizę potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, jeszcze przed wejściem z nimi w relacje – powiedział Jarosław Bryl.

W debacie brali udział także: Małgorzata Ślepowrońska, Członek Zarządu Ubezpieczeniowy, Fundusz Gwarancyjny; Jacek Kubuszewski, Kierownik Zespołu Przeciwdziałania Przestępczości Ubezpieczeniowej, PZU; Krzysztof Dudek, Kierownik Zespołu Analiz Zagrożeń Bezpieczeństwa, PZU; Dominik Rozdziałowski, Dyrektor Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji; Dariusz Polaczyk, dyrektor Biura Zapobiegania Oszustwom, Getin Noble Bank oraz Piotr Balcerzak, Doradca Zarządu, Związek Banków Polskich.

Pełna relacja z debaty ukazała się na łamach Dziennika Gazety Prawnej (20 czerwca 2018 r., nr 118, str. A7.)

Zobacz także