Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na konferencji „Klastry Energii”

Prawie 200 ekspertów wzięło udział w IV edycji seminarium „Klastry Energii: Rynek i Technologia”, które odbyło się 14 czerwca 2018 r. w Warszawie. Podczas wydarzenia poruszone zostały m.in. kwestie dotyczące regulacji prawnych, finansowania klastrów, czy współpracy wytwórców energii z Operatorami Sieci Dystrybucyjnej (OSD). Dyskutowano także o narzędziach informatycznych, które są niezbędne do sprawnego rozliczania usług, zarządzania klastrem oraz popytem.

W bloku tematycznym odbywającym się pod hasłem „Magazynowanie energii i e-mobility” swoją prezentację pt. „Co IT może zaoferować klastrom?” wygłosił Sebastian Markowski, Dyrektor Działu Zarządzania Projektami i Relacji Międzynarodowych w Asseco Poland. Podczas wystąpienia zaprezentował rozwiązania informatyczne z linii Asseco Utility Management Solutions (Asseco AUMS), które umożliwiają m.in. sprawne rozliczanie usług, zarządzanie klastrem oraz popytem energii, a także punktami do ładowania pojazdów elektrycznych.

Mamy szeroką ofertę produktową opartą o najnowsze narzędzia i technologie. Nieustannie pracujemy także nad udoskonalaniem naszych rozwiązań, które klienci mogą rozwijać we współpracy z Asseco lub samodzielnie. Dobrym przykładem jest tu platforma Asseco AUMS Digital umożliwiająca spójną, wielokanałową komunikację z klientem oraz otwartość na budowanie i oferowanie nowych produktów czy usług – powiedział Sebastian Markowski.

W tegorocznym wydarzeniu brali udział m.in. przedstawiciele administracji publicznej i samorządowej, oraz spółdzielni energetycznych. Jego celem był przegląd technologii i narzędzi umożliwiających klastrom energii inwestycję w infrastrukturę.

Relacja z wydarzenia

Zobacz także