Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak tworzyć innowacyjne produkty dla administracji?

„Polska ’25 – strategie i praktyki cyfrowej transformacji” to główne hasło tegorocznego e-Forum Teleinformatyki. Konferencja odbyła się w dniach 26-27 września 2019 r. w Warszawie. Asseco reprezentował Arkadiusz Wójcik, Dyrektor Pionu Ubezpieczeń Społecznych.

Sesja eksperta Asseco pt. „Co to jest kawałek oprogramowania? Standaryzacja dokumentacji i obliczania złożoności w projektach informatycznych w sektorze publicznym” odbyła się pierwszego dniach konferencji. Arkadiusz Wójcik zwrócił w niej szczególną uwagę na czynniki, jakie mogą pomóc, aby pogodzić oczekiwania zamawiającego z możliwościami wykonawcy, tak aby docelowe rozwiązanie było w pełni innowacyjne.

W dobie konkurencyjnych cenowo rozwiązań pochodzących z Azji tylko innowacyjne, krajowe produkty mają szansę znaleźć swoich nabywców w kraju oraz za granicą. Czynnikiem, który może w tym pomóc jest standaryzacja dokumentacji przetargowej i projektowej oraz model zamawiania usług informatycznych z wykorzystaniem punktów funkcyjnych. Takie zasady powinny obowiązywać cały sektor administracji publicznej – powiedział Arkadiusz Wójcik, Dyrektor Pionu Ubezpieczeń Społecznych, Asseco Poland.

Forum Teleinformatyki to największa konferencja branży IT dla sektora publicznego. Wydarzenie jest dedykowane głównie dla pracowników administracji rządowej i samorządowej. Biorą w nim udział także dostawcy innowacyjnych rozwiązań IT. Organizatorami e-Forum Teleinformatyki jest Biztech Consulting oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Zobacz także