Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na FIRST Global Challenge w Dubaju

„United by Land Connected by Ocean” – to hasło tegorocznej Olimpiady Robotycznej The FIRST Global Challenge, która odbyła się w dniach 24-27 października 2019 r. w Dubaju. Polską Drużynę Narodową Spice Gears wspierało Asseco. To kolejne wydarzenie, które odbyło się w ramach projektu Asseco for the Future.

Pochodzący z Kraśnika, zespół Spice Gears był jedyną polską drużyną, która wystartowała w Olimpiadzie. Reprezentacja w składzie: Dominika Mazur, Agnieszka Sych, Jan Gryta, Łukasz Nawrocki oraz Kamil Janik zajęła 41. miejsce na 189 teamów, biorących udział w rywalizacji.

W rozgrywkach robotów liczył się czas oraz precyzja podnoszenia przedmiotów i umieszczania ich w wyznaczonym miejscu. Istotna była także współpraca z innymi zespołami, dzięki której można było zdobyć dodatkowe punkty.

Cel, który sobie założyliśmy został osiągnięty, co nas bardzo cieszy. W wydarzeniu, takim jak FIRST Global Challenge braliśmy udział już po raz kolejny. To co, jest tu szczególnie istotne i fajne jednocześnie to połączenie elementu współpracy z innymi drużynami tzw. sojusze, aby razem przyczynić się do osiągnięcia zwycięstwa. Niezmiernie ważne dla nas było też wsparcie Asseco, które zostało głównym sponsorem drużyny i pomogło nam w organizacji wyjazdu na Olimpiadę w Dubaju – powiedział Dariusz Głuchowski, Mentor Drużyny Spice Gears.

The FIRST Global Challenge odbywa się co roku. Jest to doskonała okazja do tego, aby zwrócić uwagę na jeden z problemów środowiska. W tegorocznej edycji było to zanieczyszczenie oceanów.

Zobacz także