Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dlaczego tak? Innowacje w firmie

Średnia wydatków na badania i rozwój w Unii Europejskiej wyniosła 2,19 proc. w relacji do PKB. W Polsce wskaźnik ten jest wyraźnie niższy i osiągnął poziom 1,32 proc. Czy warto inwestować w innowacje? Czy innowacja zawsze oznacza stworzenie nowego rozwiązania? M.in. o tym rozmawiali Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland; Artur Wróblewski, Dyrektor Działu Consulting, IBM Polska i Kraje Bałtyckie oraz Robert Stanilewicz w programie „Dlaczego Tak”, w którym w prostych słowach opowiadamy o cyfryzacji biznesu i nie tylko.

Innowacje to jest postęp. Innowacje to jest wprowadzanie nowoczesności. Umożliwiają one poprawę funkcjonowania firmy czy instytucji i jej rozwój w danych dziedzinach – powiedział Artur Wiza. Asseco jest producentem oprogramowania, więc dla nas innowacją jest tworzenie, wymyślanie albo zastosowanie technologii związanych z softwarem w różnych obszarach życia i sektorach gospodarki, w których działamy – dodał.

Innowacje są jednak kosztowne i nie pozwalają na osiąganie krótkoterminowych zysków i to może powstrzymywać niejedną firmę przed inwestowaniem w ten obszar.

Innowacje nie są tanie. Jednym z ich kosztów są popełnianie błędy. W związku z tym pojawia się coraz więcej metod pracy nad nowymi pomysłami, które pozwalają nam dość szybko zrewidować nasze działania zanim dojdziemy do końca ścieżki, która okazuje się być ślepa. Możemy wcześniej przeskoczyć w inną stronę albo po prostu wycofać się nie po dwudziestu, ale po dwóch krokach – powiedział Artur Wróblewski.

Chcesz dowiedzieć się więcej o innowacjach? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

Zobacz także