Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Grupa Asseco umacnia pozycję w sektorze bezpieczeństwa i obronności

Formula Systems, izraelska spółka z Grupy Asseco podpisała z Israel Aerospace Industries (IAI) umowę o przejęciu TSG. Spółka specjalizuje się w systemach dowodzenia i kontroli, wywiadu oraz cyberbezpieczeństwa. Koszt nabycia 100 proc. akcji TSG to 50 mln USD. Każdy z partnerów zapłaci po 25 mln USD za przejęcie 50 proc. akcji. Inwestycja pozwoli Grupie Asseco na rozszerzenie zakresu swojej działalności w sektorze bezpieczeństwa i obronności.

 

TSG to spółka zależna i wojskowe ramię Ness Technologies, globalnego dostawcy rozwiązań IT. Jest głównym dostawcą systemów dowodzenia i kontroli dla izraelskich służb obronnych, w tym Sił Obrony Izraela i policji. Wspólnie z IAI, największym izraelskim producentem samolotów wojskowych i cywilnych oraz bezzałogowych maszyn latających, Formula Systems przejmie połowę akcji spółki. Ta inwestycja oraz współpraca z nowym partnerem umożliwi spółce ekspansję w kolejnych sektorach.

 

Przejęcie TSG, lidera w swojej branży, stanowi uzupełnienie naszego portfolio, rozszerzając naszą działalność w sektorze obronności i cyberbezpieczeństwa. To daje nam solidne podstawy do dalszego rozwoju. Trudno nam sobie wyobrazić lepszego partnera w tym przejęciu od Israel Aerospace Industries i czekamy na naszą bliską współpracę – powiedział Guy Bernstein, CEO, Formula Systems.

 

Grupa Asseco coraz intensywniej działa w sektorze obronności. Spółka swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała realizując projekty, m.in. dla Ministerstwa Obrony Narodowej, NATO oraz agencji Frontex. Doświadczenia z projektów realizowanych na rzecz instytucji międzynarodowych wykorzystuje w przetargach, wynikających z programu modernizacji Sił Zbrojnych RP takich jak: system dowodzenia „Wierzba”, system analizy obrazowej, systemy bezzałogowe, systemy bezpieczeństwa informatycznego. W 2015 r. Asseco Poland weszło w skład „Konsorcjum BMS”, które oferować będzie zaawansowany technologicznie System Zarządzania Walką (BMS – Battlefield Management System).

Zobacz także