Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Rosnąca rola cyberbezpieczeństwa

Pierwsze dni wojny w Ukrainie pokazały, jak ważne jest zadbanie o cyberbezpieczeństwo kraju – utrzymanie ciągłości działania kluczowych systemów oraz infrastruktury krytycznej, skuteczna obrona przed dezinformacją, a także jak istotna jest suwerenność informatyczna państwa, która stanowi dziś ważny element racji stanu. Dlatego państwo powinno wybierać wiarygodne, sprawdzone firmy do realizacji projektów IT, takie które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i procesów.

Rosnące zainteresowania obszarem cyber, nie zawsze jednak przekłada się to automatycznie na decyzje zakupowe. Wojna w sąsiednim kraju powoduje, że sytuacja gospodarcza staje się niepewna i wiele firm stara się wyważyć skalę inwestycji z szacowanymi ryzykami. Jest to zrozumiałe, choć warto zaznaczyć, że cyberbezpieczeństwo jest jedną z tych dziedzin, w których lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego zachęcamy do tego, aby opracować plan wdrożenia kompleksowych rozwiązań w cybersecurity i krok po kroku go realizować, zwiększając poziom bezpieczeństwa organizacji i jej pracowników.

Obesrwując wzrost znaczenia cyberbezpieczeństwa, Asseco sukcesywnie umacnia kompetencje w tym obszarze, między innymi inwestując w spółki specjalizujące się w tej dziedzinie, takie jak ComCert. Grupa Asseco tylko w 2021 roku odnotowała 258 mln zł przychodów z obszaru cyberbezpieczeństwa i jest to dla nas jeden z bardziej perspektywicznych kierunków rozwoju.

Marek Panek, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland

Zobacz także