Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Grupa Asseco ubezpieczy Brytyjczyków

Należący do Grupy Asseco Sapiens dostarczy swoje rozwiązanie do zarządzania polisami – Sapiens General Insurance (P&C) dla firmy Iconica. Celem brytyjskiego ubezpieczyciela jest wprowadzenie automatyzacji oraz odnoszenie korzyści z nowoczesnego środowiska pracy.

 

Sapiens to jeden z największych dostawców rozwiązań informatycznych dla sektora ubezpieczeniowego na świecie, zwiększający swoją obecność w sektorze usług finansowych. Iconica, spółka posiadająca autoryzację FCA, której udziałowcami są Congregational & General Insurance oraz Integra Insurance Solutions, wybrała Sapiens IDIT Insurance Suite na swój nowy centralny system do obsługi ubezpieczeń powszechnych.
 

Środowisko informatyczne, z którego dotychczas korzystała Iconica nie zaspokajało już potrzeb ani celów biznesowych firmy, co skłoniło ją do poszukiwania nowoczesnego rozwiązania core’owego. Unikalny model biznesowy spółki Iconica – obejmujący ubezpieczenia kościelne oraz wyspecjalizowane ubezpieczenia dla gospodarstw domowych – wymaga zastosowania systemu takiego jak IDIT Suite, który oferuje dużą elastyczność i szeroki zakres funkcjonalności.
 

„Po dokonaniu oceny dostępnych ofert, decyzja o wyborze oprogramowania Sapiens była dosyć łatwa. Uznaliśmy, że IDIT Suite jest dobrym rozwiązaniem nie tylko pod względem technologicznym i funkcjonalnym, ale także charakteryzuje się najniższym stopniem ryzyka oraz najlepszą relacją wartości do ceny” – powiedział Matt Wood, Dyrektor Operacji Biznesowych w Iconica. „Doceniliśmy również duże zaangażowanie zespołu Sapiens, który współpracował z nami sumiennie na każdym etapie oceny i planowania działań” – dodał.
 

Spodziewane korzyści biznesowe, które Iconica osiągnie dzięki wdrożeniu Sapiens IDIT obejmują: nowoczesne zautomatyzowane środowisko pracy przyczyniające się do wzrostu efektywności obsługi klientów i agentów Iconica; poprawę wykorzystania czasu w realizacji procesów underwritingu i obsługi roszczeń; optymalne wykorzystanie zasobów finansowych oraz ogólne usprawnienie działalności operacyjnej.
 

„Wybór nowego centralnego systemu ubezpieczeń to zadanie znacznie obszerniejsze niż samo sprawdzenie jego funkcjonalności. Posiadanie świetnego systemu ma z pewnością kluczowe znaczenie, niemniej jednak równie istotnymi czynnikami, którymi kierowaliśmy się przy wyborze Sapiens było pozyskanie solidnego partnera, sprawne wdrożenie oraz zaspokojenie naszych potrzeb informatycznych w przyszłości” – powiedział Matt Wood. „Chcieliśmy współpracować z organizacją, która rozumie nasze potrzeby biznesowe, z którą będziemy potrafili się naprawdę porozumieć, oraz która posiada sprawdzone możliwości realizacji tego projektu” – dodał.
 

„Zawarcie tej umowy jest kolejnym dowodem naszych możliwości i elastyczności we wspieraniu wyspecjalizowanych ubezpieczycieli, takich jak Iconica” – powiedział Raj Ghuman, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Operacji w Sapiens Europe. „Nasze produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku brytyjskim. Z przyjemnością witamy spółkę Iconica na poszerzającej się liście naszych klientów w tym regionie oraz w segmencie ubezpieczeń dla gospodarstw domowych” – dodał.
 

Pakiet Sapiens IDIT został zaprojektowany, aby wspierać działalność na poziomie wielu spółek, w których używanee są różne marki, waluty oraz języki. System zarządzania Sapiens IDIT jest zbudowany w oparciu o otwartą technologię i może być wykorzystywany na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach, jak również smartfonach. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu oraz globalnej działalności firmy Sapiens, poszczególne moduły rozwiązania Sapiens IDIT zostały sprawdzone w środowisku biznesowym i wspierają wszystkie główne operacje prowadzone w ramach ubezpieczeń osobowych, komercyjnych i specjalistycznych.

Zobacz także