Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dzieci z Żyznowa kibicują Asseco Resovii

Ogromne emocje podczas meczu, niezapomniane spotkanie z zawodnikami oraz sprzęt sportowy – to prezenty, jakie otrzymali podopieczni Domu Dziecka w Żyznowie (woj. podkarpackie) w ramach akcji charytatywnej Asseco – „Pomagamy”. W działania zaangażowanych było 22 pracowników firmy.

 

Dzięki wsparciu Asseco dzieci obejrzały dwa mecze Asseco Resovii w Lidze Mistrzów z Lube Civitanowa oraz w PlusLidze z Jastrzębskim Węglem.

 

Wyjazd na mecz i możliwość dopingowania naszych zawodników stanowiły dla podopiecznych świetną zabawę – powiedział Rafał Gubernat, Starszy Specjalista ds. Serwisu w Asseco Poland i koordynator akcji. Mali kibice spotkali się również z zawodnikami, zrobili sobie z nim wspólne zdjęcie oraz otrzymali koszulki z ich autografami – dodał.

 

Ponadto wśród pracowników oddziału w Rzeszowie został zorganizowana zbiórka pieniężna. Za zebrane środki zakupiono sprzęt sportowy, m.in. piłki, rakietki do tenisa stołowego, kije bilardowe, a także dwa pady, dwie gry do xboxa oraz mini wieżę RTV, dzięki czemu dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas.

 

Na prośbę dyrektor Domu Dziecka, do którego trafiło ostatnio dwoje noworodków, została zorganizowana zbiórka ubranek, zabawek i akcesoriów, takich jak przewijaki oraz materace dla najmłodszych dzieci.

 

Placówka znajduje się w niedużej wiosce Żyznów k/ Strzyżowa. Położona jest z dala od większych miast, co utrudnia pozyskiwanie wsparcia finansowego. Obecnie w Domu Dziecka przebywa 26 dzieci w wieku od 1 miesiąca do 18 lat.

 

Asseco kolejny rok z rzędu wspiera tę placówkę. W ramach poprzednich edycji akcji „Pomagamy” dzieci wyjeżdżały na liczne wycieczki oraz zawody sportowe.

Zobacz także