Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Drużyna Asseco na trasie Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju

W dniach 7-9 września 2018 r. w Krynicy-Zdroju miało miejsce największe w tej części Europy święto biegania. Tegoroczny program Festiwalu Biegowego składał się z ponad 30 biegów na różnych dystansach, liczących od kilkuset metrów do 100 kilometrów. W najbardziej wymagającej rywalizacji wziął udział Paweł Bitkowski, Analityk Projektant z Pionu Business Intelligence, Asseco Poland.

Bardzo się cieszę, że na „100 lecie Niepodległej” udało mi się ukończyć Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km odbywający się w Beskidzie Sądeckim, ponieważ jest on uważany w Polsce za jeden z najtrudniejszych ultramaratonów górskich. To był mój trzeci udział w Festiwalu Biegowym w Krynicy. Poprzednie lata traktowałem, jako przygotowanie do obecnej rywalizacji i zbierałem doświadczenia w biegach górskich oraz poznawałem trasę zawodów. W tym roku pogoda była fajna, nie było gorąco, natomiast pojawiały się miejscami obfite opady deszczu. Małym rozczarowaniem był dla mnie tylko brak koszulek finishera za ukończenie biegu, które organizator do tej pory wręczał zawodnikom po zawodach – powiedział Paweł Bitkowski.

W programie Festiwalu Biegowego w Krynicy znalazły się m.in.: prestiżowy Bieg 7 Dolin na dystansach ok. 100 i ok. 64 km oraz 34 km; superszybka Życiowa Dziesiątka oraz Koral Maraton i Półmaraton. Dodatkowo można było wystartować w biegowej wspinaczce na Jaworzynę lub morderczej etapówce Iron Run. Oprócz wyczerpujących biegów była też możliwość świetnej zabawy w Biegach: Przebierańców, Kibica, czy Biegu z krawatem.

Zobacz także