Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Drużyna AAT wystartowała na Garmin Iron Triathlon Piaseczno

W dniach 14-15 lipca 2018 r. w Piasecznie odbył się piąty etap największego i najstarszego cyklu triathlonowego – Garmin Iron Triathlon. Drużynę AAT reprezentowało 7 zawodników. Najlepszy wynik z czasem 02:17:31 osiągnął Andrzej Drabot, Architekt Systemowy w Pionie PKO BP z Asseco. Tym samym zajął 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie ¼ Ironmana.

W ¼ Ironmana wystartowali także Sławomir Pruchniewski, Compensation and Benefits Manager; Damian Bankiewicz, Dyrektor Departamentu Projektów Dedykowanych w Pionie Ochrony Zdrowia; Jarosław Adamski, Corporate Finance Manager; Piotr Tomszys, Zastępca Dyrektora Działu; Cezary Miksa, Middle East and Africa Supervisor. Natomiast w rywalizacji 1/8 Ironmana wziął udział Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Zawody w Piasecznie były moim kolejnym startem w tym roku, który miał mnie przygotować do najważniejszej imprezy w tym roku, czyli ENEA IRONMAN 70.3 GDYNIA, na których chcę powalczyć o nową życiówkę. Po raz kolejny pogoda nas nie rozpieszczała. Przez całe zawody padał deszcz, momentami bardzo mocno. Na szczęście temperatura powietrza była wysoka (około 21 stopni), dzięki temu deszcz nie powodował wychłodzenia organizmu na etapie kolarskim. Trasa rowerowa była bardzo techniczna. Momentami bardzo wąska z licznymi zakrętami i fragmentami z kostki brukowej. Bieganie w większości odbywało się po lokalnych nie utwardzonych drogach, które w wyniku opadów deszczu zamieniły się w kałuże wody i błota. Przez całe zawody trzeba było być bardzo skoncentrowanym, aby nie zaliczyć upadku. Zawodników na trasie wspierali, jak zwykle niezawodni kibice, którym nie przeszkadzała zła pogoda. Start w tych zawodach uważam za bardzo udany. Zdobyłem 2 miejsce w kategorii wiekowej M45 i 18 w OPEN. Do pierwszego miejsca zabrakło mi tylko 4 sekundy – powiedział Andrzej Drabot.

Zawody Garmin Iron Triathlon odbyły się na „Górkach Szymona”, popularnym miejscu wypoczynku w Piasecznie. Etap pływacki został zlokalizowany na połączonych zbiornikach na terenie rezerwatu wydmowego. Strefę zmian umiejscowiono przy Al. Brzóz. Natomiast trasa kolarska przebiegała przez miejscowości: Jazgarzew, Łbiska, Pęchery i Piskórka, a trasa biegowa prowadziła wokół rezerwatu wydmowego.

Zobacz także