Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Elektromobilność made in Poland?

Jaka jest przyszłość rynku e-mobility? Co zrobić, aby na polskich drogach zaczęło jeździć więcej samochodów elektrycznych? Czy rozwiązania, takie jak AUMS Elmo, które służą do zarządzania punktami ładowania mogą wpłynąć na decyzję o zakupie pojazdu elektrycznego? Na te i inne pytania odpowiada Paweł Piwowar, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland w wywiadzie dla portalu moto.rp.pl.

Moim zdaniem większą nadzieję dla nas, jako Polaków, budzi wątek infrastruktury do ładowania i związanych z nią systemów informatycznych. Takie systemy umożliwiają na przykład rozliczanie zużycia energii za ładowanie pojazdu na jednym rachunku z opłatami za prąd, niezależnie od tego, w której ładowarce był on ładowany. Dzięki temu kierowca zyskuje swobodę w wyborze formy płatności za usługę i nie musi się martwić całym zapleczem oraz skomplikowaną strukturą rozliczeń pomiędzy wszystkimi zaangażowanym w sprzedaż energii podmiotami – powiedział Paweł Piwowar.

Link do artykułu

Zobacz także